Praca

Volvo Cars otworzy nowy Tech Hub w Krakowie

Będzie to centrum rozwoju oprogramowania, które odegrać ma kluczową rolę w strategicznych planach producenta, aby do 2030 roku stać się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii – poinformowali przedstawiciele Volvo Cars.

Volvo Cars otworzy nowy Tech Hub w Krakowie

Zatrudnieni w Krakowie inżynierowie dołączą do globalnej puli talentów, aby zwiększyć tempo innowacji poprzez rozwój oprogramowania w istotnych dla Volvo Cars obszarach – od podstawowych technologii bezpieczeństwa opartych na głębokim zrozumieniu przyczyn wypadków, po algorytmy percepcji i wspomagania kierowcy oraz oprogramowanie do autonomicznej jazdy – wskazali przedstawiciele Volvo Cars. Inne wyzwania inżynierskie to choćby opracowanie funkcji łączności nowej generacji lub wsparcie wszystkich prac rozwojowych poprzez analitykę danych.

“Jesteśmy firmą zorientowaną na cel i technologię, więc nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż tylko transportem. Będą to komputery na kołach, zaprojektowane tak, aby można je było aktualizować zdalnie za pomocą nowego oprogramowania. Oznacza to, że nasz krakowski hub technologiczny i rozwój własnych możliwości w zakresie tworzenia oprogramowania są kluczem do naszego przyszłego sukcesu” – powiedział Jim Rowan, CEO Volvo Cars.

Firma zamierza uruchomić nowy Tech Hub w Krakowie do końca tego roku. Początkowo chce zatrudnić w nim około 120 specjalistów. Z kolei w połowie dekady planowane jest zwiększenie zatrudnienia do około 500-600 osób.

Obecnie Volvo zatrudnia w Krakowie inżynierów oprogramowania wbudowanego, architektów systemów oraz testerów. Zainteresowani mogą aplikować poprzez stronę internetową producenta.

Przeczytaj również
Czy kryzys ominie zieloną wyspę, jaką na rynku pracy jest branża IT?
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *