Sztuczna inteligencjaRynek

PwC zainwestuje miliard dolarów w AI od OpenAI

Inwestycja ta – zaplanowana na najbliższe trzy lata – obejmuje współpracę z firmą Microsoft przy tworzeniu skalowalnych ofert wykorzystujących GPT-4/ChatGPT OpenAI i usługi Azure OpenAI. Ma to umożliwić PwC przekształcenie sposobu pracy przy jednoczesnym wykorzystaniu mocy generatywnej sztucznej inteligencji.

PwC zainwestuje miliard dolarów w AI od OpenAI

PwC wykorzysta GenAI, aby pomóc klientom w osiąganiu lepszych wyników poprzez generowanie bogatszych informacji, zwiększanie produktywności i opracowywanie nowych produktów oraz usług. Firma rozpoczęła już wdrażanie możliwości w ramach usługi Azure OpenAI dla klientów z różnych branż – w tym ubezpieczeń, lotnictwa i opieki zdrowotnej.

„PwC od dawna jest pionierem w dziedzinie odpowiedzialnej sztucznej inteligencji, a ta najnowsza inwestycja i współpraca z Microsoftem pomoże naszym pracownikom i klientom osiągnąć zwiększoną produktywność i nowe możliwości rozwoju związane z generatywną sztuczną inteligencją, robiąc to w odpowiedzialny sposób, jednocześnie osiągając właściwe wyniki” – skomentował Mohamed Kande, wiceprezes, współlider rozwiązań konsultingowych w USA i globalny lider doradztwa w PwC.

Równolegle PwC zamierza zmodernizować swoje wewnętrzne platformy, aby osadzić nowe środowisko GenAI, opierając się na istniejących podstawach wykorzystania sztucznej inteligencji do zapewnienia klientom wzrostu wydajności w zakresie podatków, audytu i usług doradczych. Jednocześnie – w ramach My+ – PwC US zainwestuje w podniesienie kwalifikacji swoich 65 000 pracowników w zakresie narzędzi i możliwości AI, aby mogli pracować szybciej i mądrzej, pomagać w rozwoju kariery oraz doradzać klientom w zakresie korzyści płynących ze sztucznej inteligencji, a także innych technologii transformacyjnych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *