Zmiany kadrowe

Rafał Graboś nowym wiceprezesem i członkiem zarządu w Fabrity Holding

Od 1 czerwca 2024 roku zarząd Fabrity Holding będzie trzyosobowy. Do prezesa Tomasza Burczyńskiego i wiceprezesa Artura Piątka dołączy Rafał Graboś, który z Grupą Fabrity związany jest od 2006 roku.

Rafał Graboś nowym wiceprezesem i członkiem zarządu w Fabrity Holding

Rafał Graboś rozpoczął karierę w Grupie Fabrity od stanowiska analityka IT w projektach dla klientów z branży finansowej i farmaceutycznej, sukcesywnie obejmując role managerskie z obszaru Service Delivery. Często łączył je z funkcjami analitycznymi, począwszy od roli Project Managera, Delivery Managera, a skończywszy na stanowisku Chief Operating Officera odpowiedzialnego za współpracę i rozwój obecnych klientów Fabrity. Dodatkowo wspierał działania zespołu sprzedaży od strony koncepcyjnej i rozwiązaniowej.

Od 2020 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu Fabrity sp. z o.o. odpowiedzialnego za utrzymanie i rozwój biznesu u aktualnych klientów spółki, realizację planów sprzedaży i rentowności we współpracy z zespołem Delivery Managerów oraz doradztwo strategiczne w projektach dla kluczowych klientów. Dodatkowo nadzoruje procesy zawierania i negocjacji umów z kluczowymi klientami spółki.

Rafał Graboś jest absolwentem Universität Leipzig ze stopniem doktorskim Wydziału Informatyki i Matematyki na kierunku Sztuczna Inteligencja, autorem kilku publikacji naukowych, visiting reasearcher na Université de Toulouse oraz byłym wykładowcą Wojskowej Akademii Technicznej.

Warto również dodać, że rada nadzorcza Fabrity Holding pozytywnie zaopiniowała rozpoczęcie przez zarząd procesu zmierzającego do połączenia z zależną spółką Fabrity przez jej przejęcie.

“Proces połączenia spółki holdingowej z największą spółką operacyjną, jaką jest software house Fabrity, należy traktować jako element nowego otwarcia irozpoczęcie budowy Grupy Fabrity w nowym kształcie. Postaramy się przeprowadzić ten proces możliwie szybko, gdyż jesteśmy przekonani, że jest to istotny element w procesach kolejnych przejęć, jakie zamierzamy realizować. Naszą intencją jest aktywnie wykorzystywać możliwości, jakie daje bycie spółką giełdową, aby tworzyć wiarygodną ofertę dla właścicieli przejmowanych spółek na dalszych etapach ich integracji. Rozwijamy się organicznie, ale chcemy również dysponować narzędziami, które mogą przyspieszyć rozwój poprzez transakcje M&A, by tworzyć jeszcze większą wartość dla akcjonariuszy” – poinformował Tomasz Burczyński, prezes zarządu Fabrity Holding S.A.

“Połączenie spółek ma również na celu uproszczenie struktury kapitałowej Grupy Fabrity Holding. Oczekujemy także uwolnienia synergii kosztowej w zakresie kosztów administracyjnych i optymalizowania możliwości finansowania rozwoju w transakcjach M&A” – podsumował Artur Piątek, wiceprezes zarządu Fabrity Holding S.A.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *