Zmiany kadrowe

Rafał Krzysztoforski dyrektorem ds. rozwoju oprogramowania w Dynatrace

Menedżer będzie kierował pracami zespołów wspierających nową generację produktu opartego na technologii SaaS (Software as a Service) i rozwijającego funkcjonalności automatyzujące wykrywanie anomalii w systemach IT klientów, poinformowali przedstawiciele spółki. Przed dołączeniem do Dynatrace Rafał Krzysztoforski przez 17 lat pracował w Intel Polska.

Rafał Krzysztoforski dyrektorem ds. rozwoju oprogramowania w Dynatrace

W swej nowej roli, Rafał Krzysztoforski będzie kierował zespołami rozwijającymi Extensions Framework, czyli mechanizmy rozszerzeń zaprojektowane do obsługi złożonych środowisk klientów. Dodatkowo będzie zarządzał rozbudową komponentu Active Gate, który często jest kluczowym elementem infrastruktury klienta, umożliwiającym bezpieczny transfer danych pomiędzy jego systemami a Dynatrace.

Ponadto menedżer będzie zarządzał kilkoma zespołami pracującymi w całym spektrum technologicznym. Ich specjalizacje obejmują języki obiektowe, takie jak C++ czy Java oraz technologie Cloud Native. Część inżynierów posiada także wiedzę z zakresu projektowania UX, czyli przejrzystych i łatwych w obsłudze interfejsów.

“Obserwowalność infrastruktury jest kluczowym elementem propozycji Dynatrace. Dla mojego zespołu oznacza to balansowanie pomiędzy utrzymaniem obecnego rozwiązania, a jednoczesną pracą nad aplikacją opartą o nowe środowisko. W efekcie możemy dostarczyć zaawansowane mechanizmy pochodzące bezpośrednio z naszej zaktualizowanej platformy, dzięki czemu nasi klienci otrzymają rozwiązanie „szyte na miarę”. Ich potrzeby będą też jeszcze lepiej rozumiane dzięki osadzeniu umiejętności technicznych i wiedzy inżynierów Dynatrace w wymaganych kontekstach biznesowych” – skomentował Rafał Krzysztoforski.

Przed dołączeniem do Dynatrace Rafał Krzysztoforski miał okazję zdobywać doświadczenie w Intel Polska, gdzie przez 17 lat zajmował się m.in. tworzeniem systemów Continuous Integration dla oprogramowania wbudowanego oraz budowaniem od podstaw zespołu zajmującego się dyskami SSD opartymi na technologii 3D NAND i Intel Optane. Jako jeden z liderów w poprzedniej firmie, realizował liczne inicjatywy, które pomogły w synergii i rozwoju Intel Polska.

W swojej karierze menedżer współpracował również z takimi firmami jak Dell, HPe, Alibaba, Twitter, AmEx i Mastercard.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *