Zmiany kadrowe

Robert Gajda członkiem zarządu Microsoft Polska

Od dwóch lat, w roli Specialist Team Unit Lead in Poland odpowiada za zespół technicznych i biznesowych konsultantów wspierających klientów w różnych etapach realizacji projektów cyfrowej transformacji biznesu, a także rekomendacji architektury rozwiązań w obszarach Modern Work Place, Biznes Applications i Microsoft Azure. Dotychczasowe obowiązki Robert Gajda połączy z pracą w zarządzie Microsoft Polska.

Robert Gajda członkiem zarządu Microsoft Polska

Robert Gajda kieruje zespołem Specialist Team Unit (STU) w firmie Microsoft Polska. Zespół ten tworzą eksperci zaangażowani w projekty budowy modeli, kreacji i realizacji wartości biznesowych, a także walidacji oraz wyboru konkretnych rozwiązań chmurowych Microsoft na potrzeby projektów z zakresu cyfrowej transformacji biznesu. „Zmiana w biznesie zaczyna się od ludzi i to oni są najważniejszym ogniwem i początkiem dyskusji o cyfrowej transformacji w chmurze. Kwestia ta dotyczy przedsiębiorstwa każdego rozmiaru i sektora bez względu na szerokość geograficzną, w której działa. Dołączenie do zarządu Microsoft traktuję jako niezwykłe wyzwanie i cieszę się, że będę miał jeszcze większą możliwość wsparcia naszych klientów na drodze do cyfrowej zmiany, której osią jest właśnie chmura” – mówi Robert Gajda.

Robert Gajda posiada 25-letnie doświadczenie na rynku technologii IT dla biznesu. Z firmą Microsoft jest związany od 2010 roku. Był odpowiedzialny m.in.za opracowanie i realizację strategii wykorzystania m.in. usług chmurowych platformy Azure przez partnerów Microsoft w dziale Developer Experience. Kierował również zespołem sprzedaży do dużych klientów. W ostatnich latach Robert Gajda był również odpowiedzialny za budowanie świadomości, rozwój rynku oraz wdrożenia usług chmurowych Microsoft w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). W latach 2000 – 2010 Robert Gajda pracował w firmie Cisco. Odpowiadał tam m.in. za realizację strategii sprzedaży w obszarze Advanced & Emerging Technologies w Polsce i regionie CEE. Karierę rozpoczynał w firmie Solidex.

Robert Gajda ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz posiada dyplom MBA.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *