Zmiany kadrowe

Robert Pławiak zostaje nowym CIO/CDO w Polpharma

Nowe stanowisko objął dziś (2 listopada). Od czerwca 2018 do października 2022 roku pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki Intelligent Logistic Solutions (ILS), która pełni rolę IT SHARED SERVICES i Software House w Grupie PELION.

Robert Pławiak zostaje nowym CIO/CDO w Polpharma

Po ponad 4 letniej transformacji ILS, we wrześniu 2022 r. spółka zakwalifikowała się do finału nagrody Digital Excellence Awards w kategorii Transformational Capabilities. W ostatnich latach dokonał optymalizacji procesów biznesowych w oparciu o wdrożenie, modernizację rozwiązań IT m.in. WMS, TMS i ERP. W Grupie Pelion odpowiadał za procesy M&A, zakończone sukcesem i przeniesieniem zarządzania siecią szwedzkich Aptek i ekosystemu IT do Polski.

W dotychczasowej karierze Robert Pławiak był związany m.in. Grupą PZU (PZU, PZU Życie), Grupą EFL, Bankiem Handlowym, Inteligo Financial Services, EFG Eurobank Ergasias (marka PolbankEFG), Funduszem Mikro, FM BANK, Raiffeisen Bank Polska. Jest też aktywnym członkiem stowarzyszeń PMI International & Polska, ISACA oraz ISSA. Robert Pławiak jest też prezesem Fundacji IT LEADER CLUB POLSKA.

Wśród swoich największych sukcesów zalicza transformację IT w Grupie PZU, wdrożenie nowego, innowacyjnego rozwiązania do obsługi procesów ubezpieczeniowych firmy Guidewire (największego, tego typu projektu w Polsce), zmianę i transformację IT w Grupie EFL, budowę systemu IT do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19, a także uruchomienie systemów IT wspomagających migrantów z Ukrainy w czasie wojny.

Największy nacisk kładzie na współpracę z ludźmi nie zapominając o determinacji, wskazywaniu drogi (strategii) oraz angażowania do osiągania celów Zespołu we współpracy z biznesem.

Przeczytaj również
Tomasz Mirowski nowym CTO w 3Soft S.A.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.