Sztuczna inteligencjaProgramowanieRynek

Roblox zapowiedział uruchomienie chatbota opartego na sztucznej inteligencji

Mowa o Roblox Assistant, który według zapowiedzi twórców ma zrewolucjonizować proces tworzenia gier, eliminując potrzebę posiadania umiejętności kodowania. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy nie będą już musieli pisać linijek kodu, aby wcielić w życie swoje pomysły na gry – wystarczy, że opiszą swoją wizję w języku naturalnym, a chatbot wygeneruje niezbędny kod i zasoby. Oczekuje się, że Roblox Assistant zostanie uruchomiony pod koniec obecnego roku lub na początku roku 2024.

Roblox zapowiedział uruchomienie chatbota opartego na sztucznej inteligencji

Jak zapewniają przedstawiciele tej popularnej platformy gier, jedną z wyróżniających się cech Roblox Assistant ma być charakter współpracy. Otóż użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje z chatbotem w czasie rzeczywistym, dokonując natychmiastowych dostosowań. Ma to zapewnić większą kontrolę nad wynikiem tworzenia gry.

Oprócz nowych możliwości współpracy, Roblox Assistant będzie mógł pobierać zasoby z Marketplace lub biblioteki zasobów wizualnych użytkownika, usprawniając proces znajdowania i włączania poszczególnych zasobów do gry. Funkcja ta powinna oszczędzić czas i wysiłek twórców, pozwalając im skupić się na ogólnym projekcie gry – podkreślają przedstawiciele Roblox.

Generalnie Roblox Assistant ma uczynić proces tworzenia gier bardziej dostępnym i intuicyjnym zarówno dla nowych, jak i doświadczonych już użytkowników. Eliminując potrzebę kodowania i oferując przyjazny dla graczy interfejs do współpracy, rozwiązanie to ma na celu umożliwienie twórcom łatwiejszego i skuteczniejszego urzeczywistniania swoich wizji – twierdzą specjaliści Roblox.

Chociaż nie ogłoszono jeszcze oficjalnej daty premiery, oczekuje się, że Roblox Assistant zostanie uruchomiony pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku. Warto również dodać, że w październiku br. Roblox zamierza rozszerzyć platformę na PlayStation i Nintendo Switch.

Przeczytaj również
Inovo Venture Partners pozyskało 245 mln zł na inwestycje w startupy

Przypomnijmy, że Roblox to bezpłatna platforma do gier stworzonych zarówno przez profesjonalnych twórców, jak i zwykłych użytkowników. Jej twórcy podkreślają walory edukacyjne platformy – może ona bowiem stanowić wstęp do nauki programowania, rozwijać zdolności matematyczne oraz kreatywność i myślenie przestrzenne. Z Robloxa dostępnego na smartfonach, tabletach, komputerach, konsolach do gier, a nawet niektórych goglach VR korzysta ok. 200 mln użytkowników, z czego 43% ma mniej niż 13 lat.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Roblox zapowiedział uruchomienie chatbota opartego na sztucznej inteligencji”