BranżaRynek

Rockwell Automation i Fortinet z partnerstwem w celu zabezpieczenia środowisk technologii operacyjnej

Jak poinformowali przedstawiciele Rockwell Automation, spółka Fortinet dołączyła do programu PartnerNetwork jako Złoty Partner Technologiczny. Dzięki podjętej współpracy, obie firmy będą mogły zapewnić znaczącą ochronę cyberbezpieczeństwa klientom na całym świecie za pomocą konwergencji zaawansowanych funkcji sieciowych i zabezpieczeń.

Rockwell Automation i Fortinet z partnerstwem w celu zabezpieczenia środowisk technologii operacyjnej

Różnice między środowiskami technologii operacyjnej (OT) i technologii informacyjnej (IT) oznaczają, że systemy ICS często stają w obliczu różnych zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego i unikalnego krajobrazu zagrożeń, który wymaga rozwiązań bezpieczeństwa dostosowanych do ich wyzwań. Jak zapewniają przedstawiciele Rockwell Automation, Fortinet ma wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu środowisk OT za pomocą rozwiązań, które mogą pomóc połączonym organizacjom chronić, konsolidować i skalować ich zabezpieczenia.

Tradycyjnie firmy OT polegały na „szczelinach powietrznych” jako kluczowej części swojej strategii bezpieczeństwa. Dzięki zapewnieniu braku łączności sieciowej między sieciami OT i IT możliwe było zmniejszenie narażenia komponentów ICS na cyberzagrożenia. Jednak obecnie luki powietrzne między sieciami OT i IT szybko się zacierają, podkreślają specjaliści Rockwell Automation i dodają, że Fortinet pomoże im bezpiecznie wspierać zmieniającą się bazę klientów na całym świecie.

„Partnerstwo Fortinet z Rockwell Automation pomoże klientom w bezpiecznym poruszaniu się po cyfrowej transformacji. Nasza współpraca z Rockwell wesprze połączone organizacje, znacznie redukując ryzyko narażenia na zagrożenia cybernetyczne i pomoże im scentralizować widoczność i zarządzanie architekturą bezpieczeństwa” – skomentował John Maddison, wiceprezes ds. produktów i CMO w firmie Fortinet.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *