Rynek

Rok 2020 w wyszukiwarce Google – tematy, o których się mówiło

Zestawienie Rok w wyszukiwarce Google zdominował w tym roku koronawirus. W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z oferowaną przez państwo pomocą w czasie pandemii. Hasło bon turystyczny uplasowało się na 4. miejscu, zaś tarcza kryzysowa na 8. Równie istotne były informacje o obostrzeniach (6. miejsce) i samym lockdownie (10. miejsce).

Rok 2020 w wyszukiwarce Google – tematy, o których się mówiło

Tematyka gospodarcza wkradła się również na listę globalną — dyskutowano o bezrobociu, czekach pomocowych, a także o akcjach Tesli. Ważnym tematem były też wybory — w Polsce obserwowano zarówno walkę o prezydenturę w USA (2. miejsce), jak i wybory krajowe (3. miejsce). Z kolei na liście globalnej znalazł się temat wyników wyborów w USA (2. miejsce) oraz w stanie Bihar, w Indiach. Dużo uwagi poświęcono zarówno Iranowi, jak i olbrzymiej eksplozji, do jakiej doszło w sierpniu w portowym magazynie w stolicy Libanu, Bejrucie. Polacy wyszukiwali także informacje o pożarach w Australii (7. miejsce). Po raz pierwszy ludzie na całym świecie wyszukali również hasło Black Lives Matter.

Rok 2020 w wyszukiwarce Google – tematy, o których się mówiło

Tematy, o których się mówiło – cały świat

  1. Koronawirus
  2. Wyniki wyborów
  3. Iran
  4. Bejrut
  5. Hantawirus
  6. Czeki pomocowe
  7. Bezrobocie
  8. Akcje Tesli
  9. Wyniki wyborów w Bihar
  10. Black Lives Matter

Dużo znaków zapytania

Dlaczego wirus nazywa się covid-19, dlaczego zdrowie psychiczne jest ważne, dlaczego ludzie klaszczą — cały świat szukał odpowiedzi na te i wiele innych pytań. W Polsce internauci próbowali zgłębić wiedzę dotyczącą koronawirusa — szukali wszelkich bieżących informacji związanych z tym tematem, jak i sposobów na domową ochronę przed Covid-19. Wśród wyszukiwanych pytań zyskujących na popularności znaleźć można między innymi: jak uszyć maseczkę, jak złożyć bon turystyczny, co to jest pandemia, co to jest narodowa kwarantanna, co to jest lockdown, ile trwa kwarantanna, ile osób może być na pogrzebie, ile kosztuje test na covid czy ile kosztuje respirator?

Wielu Polaków szukało także informacji związanych ze szkołą, nauką i zdobywaniem wiedzy czy umiejętności. Wśród najpopularniejszych wpisywanych zapytań znalazły się m.in. co to jest nauczanie hybrydowe, a także dlaczego albatros znakomicie lata czy dlaczego Gerwazy zrezygnował z zemsty na rodzinie Sopliców? Wyszukiwano pomysły i inspiracje związane z aktywnościami, które można robić w domu. Wśród trendujących haseł znaleźć można między innymi: jak upiec chleb, jak zrobić zakwas na chleb, jak zrobić masę solną, pomysł na ogród, pomysł na balkon, ćwiczenia w domu, zabawy dla dzieci w domu?

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *