Zmiany kadrowe

Roman Durka z Kapsch do Sygnity

Rada Nadzorcza Sygnity powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu Romana Durkę. Nowy członek zarządu przejmie swoje obowiązki z dniem 1 kwietnia br. Jednocześnie dotychczasowy członek zarządu – Krzysztof Ducal – został wiceprezesem zarządu ds. finansowych (CFO).

Roman Durka z Kapsch do Sygnity

Roman Durka bezpośrednio przed dołączeniem do Sygnity, przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Prezesa Zarządu polskiego oddziału Kapsch BusinesssCom. Wcześniej, w swojej karierze zawodowej przez ponad 20 lat zarządzał oddziałami zagranicznych koncernów, m.in. IBM, Dell, Nortel Networks, Sun Microsystems oraz Fujitsu Technology Solutions, tworzył polski oddział spółki Clearwire.

Z kolei Krzysztof Ducal – jako wiceprezes zarządu – związany jest z Sygnity od 2011 roku, gdzie odpowiada za szybko rosnący Pion Utilities i Pion Integracji oraz zarządzanie kluczowymi projektami w spółce. Z wykształcenia jest ekonomistą i przez większość swojej kariery zawodowej pełnił wysokie funkcje w zarządach międzynarodowych spółek w obszarze finansów i kontrolingu, wśród nich SIRTI (Telecom Italia Group) jako Finance&Operations Manager czy Oriflame Products Poland, gdzie zarządzał pionami finansów, podatków i księgowości. W latach 2002-2011 związany był z Siemens, pełniąc kolejno funkcję Dyrektora Finansowego Siemens Enterprise Communications, następnie łączył rolę Dyrektora Finansowego i Prezesa Zarządu Siemens IT Solutions and Services, a w następnym kroku – Prezesa Zarządu.

“Konsekwentnie dążę do stworzenia optymalnego składu zarządu, który gotowy jest realizować strategiczne plany budowania przez spółkę wartości dla akcjonariuszy i umocnienia jej wiodącej pozycji w „top trójce” branży IT w Polsce. Do tego zadania potrzebuje w zarządzie ponad przeciętnych liderów i wizjonerów, najlepszych specjalistów na rynku. Roman Durka to osoba o wysokich kwalifikacjach zawodowych, skuteczny menadżer skoncentrowany na osiąganiu celów. Jego wieloletnie doświadczenia w branży IT oraz udokumentowane sukcesy zawodowe w dużych międzynarodowych firmach pozwalają wierzyć, że wniesie on nowe kompetencje operacyjne do Zarządu Sygnity. Jako Wiceprezes Zarządu będzie odpowiedzialny za transformację struktury organizacyjnej pod kątem przyszłej strategii rozwoju firmy oraz rozszerzenie sprzedaży o obszary, w których nie jesteśmy jeszcze obecni lub te, w których powinniśmy zwiększyć swoją aktywność” – komentuje Janusz R. Guy, prezes zarządu Sygnity.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *