Zmiany kadrowe

Ronald Binkofski prezesem zarządu STX Next

Menedżer z prawie 30-letnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych w firmach technologicznych w całej Europie, będzie odgrywał kluczową rolę w realizacji strategii rozwoju STX Next i pomagał firmie w zdobywaniu nowych klientów i rynków – poinformowali przedstawiciele poznańskiej spółki.

Ronald Binkofski prezesem zarządu STX Next

Ronald Binkofski oficjalnie zastąpił ustępującego z roli CEO Macieja Dziergwę 1 stycznia 2023 roku. Maciej Dziergwa, który założył STX Next w 2005 roku, przeszedł natomiast na stanowisko kierownicze w radzie nadzorczej firmy i nadal będzie odgrywał ważną rolę w rozwoju organizacji – wskazano w komunikacie.

Przypomnijmy, że przed dołączeniem do STX Next, Ronald Binkofski był dyrektorem generalnym polskiego oddziału Microsoft w latach 2013-2018. Był również prezesem na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Honeywell, gdzie kierował działem automatyzacji centrów dystrybucyjnych Intelligrated na region EMEA.

Jak poinformowali przedstawiciele STX Next, Ronald Binkofski wnosi unikalne połączenie umiejętności i kompetencji, które pomogą spółce realizować długoterminową strategię ekspansji międzynarodowej. Posiada on również wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku niemieckim i będzie wspierał działania firmy w tym regionie, uznanym za jeden z ważnych strategicznych obszarów jej rozwoju.

“Jestem zachwycony, że dołączam do STX Next jako jej nowy CEO. Jest to firma, którą od dawna bardzo cenię za jej działalność w Europie i na świecie oraz za jej ambitne plany na przyszłość. Liczę na pełne wsparcie zespołu w kolejnych etapach rozwoju STX Next” – powiedział Ronald Binkofski. “To ekscytujący czas, aby dołączyć do STX Next, zwłaszcza biorąc pod uwagę wydarzenia minionego roku, takie jak otwarcie nowego oddziału firmy w Meksyku w czerwcu. Firma zbudowała swoją reputację dzięki doskonałej obsłudze klienta i zdolności do szybkiego dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych. Istnieją ogromne możliwości dalszej ekspansji w miarę upływu 2023 roku i później” – dodał.

Przeczytaj również
Jerzy Kott został nowym CTO home.pl

“Ronald wnosi ze sobą bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi międzynarodowymi firmami. Wiele lat poświęcił na doskonalenie swoich umiejętności, aby stać się niezwykle wszechstronnym liderem. Zarządzał organizacjami znacznie większymi niż STX Next i mamy nadzieję, że jego doświadczenie pozwoli firmie rozwijać się na podobną skalę jak przedsiębiorstwa, z którymi wcześniej pracował” – podsumował Maciej Dziergwa, ustępujący prezes.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.