InfrastrukturaBranża ITRynek

Rozwiązania Nutanix trafią do oferty ALSO Polska

Rozszerzenie oferty o produkty firmy Nutanix ma stanowić odpowiedź na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami z obszaru infrastruktury hiperkonwergentnej. ALSO Polska będzie świadczyć usługi związane z rozwiązaniami Nutanix we współpracy z firmą S4E.

Rozwiązania Nutanix trafią do oferty ALSO Polska

„Rozszerzenie portfolio ALSO Polska o produkty Nutanix istotnie wzmacnia naszą ofertę w zakresie rozwiązań HCI. To bardzo obiecujący obszar wzrostu na rynku IT. Już od kilku lat systematycznie rozwijamy naszą ofertę i kompetencje w tym zakresie” – mówi Hanna Osetek-Pasquet, Chief Customer Officer w ALSO Polska. Jak pokazują szacunki IDC rozwiązania klasy HCI są obecnie jednym z najbardziej obiecujących obszarów wzrostu na rynku IT. Tylko w czwartym kwartale 2019 roku globalne przychody z rozwiązań hiperkonwergentnych sięgnęły niemal 2,3 mld USD, co stanowi wzrost na poziomie 17,2 proc. w skali roku. „Zmiany w branży IT zachodzą w błyskawicznym tempie. Jednocześnie utrzymanie ciągłości procesów i pracy jest kwestią absolutnie priorytetową. Tymczasem środowisko IT zbudowane z wielu generacji macierzy, serwerów, systemów operacyjnych czy maszyn wirtualnych stanowi wyzwanie nawet dla najlepszych specjalistów. Zarządzanie takim środowiskiem jest znacznie utrudnione. Rośnie też ryzyko wystąpienia ewentualnej awarii, a także zwiększają się ogólne koszty utrzymania infrastruktury.” – mowi Igor Sikorski, Channel Manager CEE w firmie Nutanix. Koncepcja HCI zakłada natomiast zintegrowanie najważniejszych funkcji centrum danych w ramach jednej, spójnej pod względem technologicznym i administracyjnym, platformy. Tym samym model ten pozwala na uproszczenie tworzenia nowych lub modernizacji istniejących środowisk IT.

Wprowadzając do oferty rozwiązania Nutanix przedstawiciele firmy ALSO Polska liczą również na szereg korzyści związanych z synergią produktową. „Dostarczamy produkty i rozwiązania wiodących, globalnych vendorów z sektora infrastruktury IT. Wielu z nich wykorzystuje rozwiązania Nutanix. Dlatego logicznym krokiem dla nas, jako dostawcy technologii, jest zintegrowanie rozwiązań tego eksperta HCI w naszym portfolio. Kolejną istotną kwestią jest to, że jednym z największych specjalistów w Polsce w zakresie infrastruktury HCI i rozwiązań Nutanix, jest dystrybutor VAD – S4E. Spółka ta jest członkiem Grupy ALSO i blisko z nią współpracujemy” – dodaje.

Zdaniem przedstawicieli firmy S4E rozszerzenie umowy dystrybucyjnej Nutanix o ALSO Polska otwiera nowe możliwości rozwoju sprzedaży, także na rynku MSP. „Rozszerzenie umowy dystrybucyjnej Nutanix o ALSO Polska otwiera nam dalsze możliwości identyfikacji nowych rynków i kanałów partnerskich. Daje nam też dostęp do najlepszej platformy sprzedażowej w Polsce i możliwość oferowania innowacyjnych rozwiązań Nutanix szerokiej grupie klientów SMB. Kolejną dużą korzyścią dla S4E jest możliwość korzystania z doświadczeń Grupy ALSO jako odnoszącego sukcesy dystrybutora Nutanix na wybranych rynkach w Europie” – podsumowuje Maciej Grotyński, Nutanix Team Leader w S4E.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *