MENU

Rusza CeBIT 2014!

10 marca 2014Polecane tematy

Tematem przewodnim targów CeBIT 2014 będą zagadnienia związane z przetwarzaniem Big Data. Obok wątków technologicznych pojawią się też kwestie biznesowe i etyczne. Rozpoczynające się w Hanowerze targi to także nowe usługi, rozwiązania i urządzenia związane z chmurą obliczeniową, mobilnością, mechanizmami społecznościowymi.

Źródło: Deutsche Messe

O ile ubiegłoroczne targi odbywały się pod hasłem „shareconomy” – rozumianym jako zdolność do współdzielenia wiedzy, doświadczeń i zasobów intelektualnych, tak tegorocznej edycji CeBITu towarzyszy hasło „datability”. Zdaniem organizatorów oznacza ono zdolność organizacji biznesowych do wykorzystywania dużych zasobów informacyjnych w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Tematyka tegorocznych targów ma więc koncentrować się z jednej strony na szerokim potencjale wykrzystania Big Data i technologiach pozwalających błyskawicznie przetwarzać duże zbiory danych, z drugiej zaś – na kwestiach związanych z bezpieczeństwem, ochroną prywatności, czy etyce wykorzystania wniosków z – prowadzonych w coraz szerszym zakresie – analiz.

Prowadzone podczas targów prezentacje dotyczyć będą także nowych trendów z pogranicza IT oraz biznesu, a także rozwiązań opartych na mechanizmach społecznościowych, modelu cloud computing, czy technologiach mobilnych.

Organizatorzy targów CeBIT 2014 zadbali również o udział gości specjalnych. Swoje prezentacje wygłoszą m.in. Steve Wozniak, współzałożyciel Apple; Jimmy Wales, jeden z twórców Wikipedii oraz Eugene Kaspersky, dyrektor generalny firmy Kaspersky Lab. W gronie gości specjalnych znaleźli się też przedstawiciele firm takich jak: Dropbox, PayPal, czy Spotify. CeBIT 2014 jest również w większym niż poprzednie edycje stopniu nastawiony na wspieranie młodych inicjatyw biznesowych – na targach prezentowane będą liczne rozwiązania oferowane przez startupy z całego świata.

Krajem partnerskim tegorocznych targów – podobnie jak w ubiegłym roku Polska –  jest Wielka Brytania. Chęć udziału w targach zgłosiło ok. 150 brytyjskich dostawców rozwiązań ICT. Podczas targów CeBIT 2014 swoje rozwiązania prezentować będzie również kilkudziesięciu dostawców z Polski. Co ciekawego zaprezentują? O tym już niebawem.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »