PracaProgramowanie

Ruszyła rekrutacja do “bankITup – Dane rządzą!” – hackathonu Banku Zachodniego WBK

14 kwietnia Bank Zachodni WBK już po raz drugi organizuje we Wrocławiu ogólnopolski konkurs programistyczny. Tym razem tematyką Hackathonu jest wykorzystanie „open data”, a łączna pula nagród wynosi 43 tys. zł. 

Ruszyła rekrutacja do “bankITup – Dane rządzą!” – hackathonu Banku Zachodniego WBK

Tegoroczna edycja składa się z 2 etapów. W I etapie zadaniem uczestników podczas 26-godzinnego wydarzenia jest zaprojektowanie narzędzia, modelu lub algorytmu, który pozwoli identyfikować spółki z największym potencjałem rozwojowym i inwestycyjnym. Rozwiązanie powinno powstać w oparciu o „open data”, czyli otwarte dane, dostępne w Internecie. Przykładowymi zgłoszeniami mogą być koncepcje oparte na analizie sentymentu firm i ich produktów na podstawie danych z mediów społecznościowych, lub te wykorzystując dane z OpenStreetMap. W I etapie przewidziano nagrody o łącznej wartości 18 tys. zł. Inspiracją dla zespołów mogą być materiały znajdujące się na oficjalnej stronie hackathonu.

Co najmniej trzech Finalistów I etapu, których projekty zostaną docenione przez Jury, w II etapie będzie kontynuować pracę nad rozwojem swoich rozwiązań – pod czujnym okiem Mentorów z BZ WBK. Zwycięska drużyna otrzyma 25 tys. złotych oraz możliwość dalszej współpracy z Bankiem.

Udział w Hackathonie mogą wziąć wszyscy pasjonaci wykorzystania „open data” i nowych technologii, programiści oraz graficy z całej Polski. Hackathon “bankITup – Dane rządzą!” rozpocznie się 14 kwietnia 2018 roku w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (ul. Hoene-Wrońskiego 10). Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie i w zespołach liczących maksymalnie pięciu członków. Rejestracja trwa do 8 kwietnia. Zgłaszać można się przez formularz znajdujący się na oficjalnej stronie konkursu.

Przeczytaj również
Developerzy będą wywierać na pracodawcach presję dotyczącą podwyżek wynagrodzenia

Rejestracja oraz szczegóły znajdują się na stronie: http://bit.ly/RejestracjaDaneRzadza

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *