Branża ITRynek

SI-Consulting dołącza do grupy akquinet

Wyspecjalizowana w usługach związanych z rozwiązaniami SAP, infrastrukturą IT oraz tworzeniem oprogramowania firma SI-Consulting staje się częścią grupy tworzonej przez niemiecką spółkę akquinet. Transakcja ma pozwolić m.in. na uzyskanie licznych efektów synergii, a także umożliwić szybszy rozwój SI-Consulting w Polsce i poza granicami kraju.

SI-Consulting dołącza do grupy akquinet

Zawarta umowa oznacza, że zatrudniająca ok. 200 osób firma formalnie stanie się własnością spółki akquinet z siedzibą w Hamburgu. Plany zakładają m.in. wykorzystanie usług obu firm do zbudowania kompleksowej oferty m.in. w obszarze rozwiązań SAP. “Istnieje wiele synergii SI-Consulting ze wszystkimi spółkami grupy akquinet. W Polsce działamy już od lat, a teraz naprawdę możemy wystartować z SI-Consulting jako jedną z wiodących firm konsultingowych SAP” – zapewnia Thomas Muszal, odpowiedzialny za pion SAP dyrektor zarządzający firmy akquinet.

Przedstawiciele wrocławskiej spółki zapewniają przy tym, że transakcja nie wpłynie na zakres współpracy z dotychczasowym większościowym właścicielem spółki i jednocześnie kluczowym klientem – Grupą Impel. “Kompetencje SI-Consulting i akquinet doskonale się uzupełniają. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak wspaniałym partnerem z branży IT i tym samym poszerzać nasze możliwości rozwoju w Polsce i za granicą. Szersze, bardziej kompleksowe portfolio wspólnych usług daje większy potencjał kształtowania cyfrowej przyszłości naszych klientów” – podkreśla Paweł Rytelewski, wiceprezes zarządu firmy SI-Consulting.

Co ważne, akquinet – poza wdrożeniami SAP – specjalizuje się m.in. także w rozwiązaniach firm Microsoft oraz ServiceNow. Podobnie jak SI-Consulting oferuje też usługi związane z tworzeniem oprogramowania dla klientów. Jednocześnie akquinet świadczy usługi w oparciu o infrastrukturę czterech, zlokalizowanych w Niemczech centrów danych. Firma obsługuje klientów na całym świecie z różnych branż oferując niestandardowe rozwiązania programistyczne oraz wsparcie i serwis we wszystkich obszarach rozwoju IT, od planowania po tworzenie najnowocześniejszych centrów danych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *