Rynek

SNOK nawiązuje współpracę z Google Cloud

Współpraca z Google Cloud ma stanowić kluczowy krok w rozwoju oferty SNOK. Ma również pozwolić na umocnienie pozycji firmy na rynku rozwiązań SAP oraz cyberbezpieczeństwa.

SNOK nawiązuje współpracę z Google Cloud

Współpraca z Google Cloud stanowi dla SNOK kluczowy krok w kierunku usług multi-cloud i wpisuje się w strategię, która zakłada systematyczne rozszerzanie oferty o usługi i kompetencje związane z głównymi platformami chmurowymi. Zapowiadane jest także wprowadzenie na lokalny rynek zaawansowanych usług związanych z przetwarzaniem rozległych zbiorów danych czy sztuczną inteligencją, opartych na platformie Google Cloud Platform, ale dostosowanych do potrzeb i możliwości polskich przedsiębiorstw.

“Architektura Google Cloud Platform (GCP), oparta na otwartych rozwiązaniach i filozofii „automatyzuj wszystko”, doskonale wpisuje się w koncepcję multi-cloud. Już teraz intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami, które umożliwią skalowanie infrastruktury między centrami danych klientów a GCP. Dzięki temu nasi Klienci otrzymają spójne rozwiązanie, łączące różne elementy dostępne na kilku platformach, co zapewni im niezależność od jednego dostawcy chmury” – mówi Jacek Bugajski, prezes zarządu firmy SNOK.

Jednocześnie, nawiązanie strategicznej współpracy z Google Cloud pozwolić ma na rozszerzenie oferty w obszarze cyberbezpieczeństwa, a także usług związanych z modernizacją środowisk IT oraz migracją obciążeń do chmury obliczeniowej. “Ostatnie ogłoszenie o współpracy Broadcom i Google Cloud, dotyczące przenośności licencji VMware Cloud Foundation na Google Cloud VMware Engine, otwiera przed naszymi Klientami nowe możliwości w zakresie migracji środowisk IT. Klienci SNOK będą mogli teraz jeszcze łatwiej przenosić swoje subskrypcje VMware Cloud Foundation do Google Cloud VMware Engine, zachowując przy tym wszystkie uprawnienia licencyjne. Zwiększa to elastyczność i optymalizuje koszty, ale także umożliwia płynne zarządzanie zasobami w chmurze i na miejscu, zgodnie z bieżącymi potrzebami i wymaganiami biznesowymi” – podkreśla Jacek Bugajski. Według niego, partnerstwo z Google Cloud jest dla SNOK nie tylko potwierdzeniem naszej wizji przyszłości technologii i biznesu, ale również świadectwem zaangażowania w dostarczanie najnowszych rozwiązań technologicznych. “W SNOK wierzymy, że przyszłość należy do tych, którzy potrafią wykorzystać potencjał cyfrowej transformacji, a partnerstwo z Google Cloud jest właśnie takim krokiem naprzód” – mówi Jacek Bugajski.

Przykładem opartych na rozwiązaniach chmurowych Google inicjatyw z zakresu cyfrowej transformacji są projekty związane z praktycznym wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz algorytmów uczenia maszynowego. “W SNOK, w pełni wykorzystujemy potencjał Vertex AI od Google Cloud, aby przyspieszyć rozwój naszych usług w obszarze sztucznej inteligencji. Dzięki Vertex AI, mamy dostęp do ponad 130 modeli generatywnych AI, w tym zaawansowanych modeli multimodalnych Gemini, które rozumieją niemal każdy rodzaj danych wejściowych i potrafią generować szeroki zakres odpowiedzi” – zapewnia Jacek Bugajski. Jego zdaniem, wykorzystanie takich rozwiązań pozwala na tworzenie zaawansowanych, spersonalizowanych i odpowiadających faktycznym potrzebom klientów rozwiązań AI m.in. w zakresie analizy danych, automatyzacji procesów i interakcji z użytkownikami lub odbiorcami.

Dodatkowo, SNOK wykorzystuje rozwiązania dostępne w Google Cloud Platform także w kontekście usług związanych z ochroną danych i środowisk IT. “W ramach naszego zaangażowania w ciągłe poszerzanie oferty w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, SNOK wykorzystuje potencjał Google Cloud Platform, w szczególności zaawansowane rozwiązania takie jak Chronicle i Mandiant. Te narzędzia umożliwiają nam oferowanie naszym klientom jeszcze bardziej zaawansowanej analizy zagrożeń i reagowania na incydenty, co znacząco wzmacnia ich cyberbezpieczeństwo” – podkreśla Jacek Bugajski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *