CIOPolecane tematy

Software Defined Storage, czyli jak kształtować działanie pamięci masowych z poziomu aplikacji

W miarę rosnących oczekiwań i nadziei pokładanych w wykorzystaniu dostępnych danych na każdym poziomie działalności biznesu, nasila się też presja względem możliwości ich efektywnego gromadzenia i przetwarzania. W wielu przypadkach dotychczasowe architektury IT przestają wystarczać. W szczególności dotyczy to technologii odpowiedzialnych za magazynowanie danych.

Software Defined Storage, czyli jak kształtować działanie pamięci masowych z poziomu aplikacji

Dążenie do zapewnienia jak najbardziej efektywnych środowisk gromadzenia danych przyczynia się do powstawania systemów heterogenicznych, wykorzystujących różne nośniki i modele użycia zasobów IT. Rozwiązaniem pozwalającym skalować środowiska pamięci masowych od terabajtów do petabajtów jest koncepcja Software Defined Storage. Możliwe jest to przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej wydajności, dostępności i bezpieczeństwa, a także – co ważne, w oparciu o standardowe i powszechne nośniki oraz pamięci masowe.

Możliwość kształtowania sposobu działania architektury pamięci masowych z poziomu aplikacji – podobnie jak w innych warstwach środowisk IT, od przetwarzania, przez sieci po całe centra danych – pozwala optymalizować gospodarowanie zasobami IT. W wielu przypadkach jednak ograniczeniem dla faktycznej użyteczności i efektywności stają się rozwiązania pamięci masowej ograniczone do technologii jednego, konkretnego dostawcy.
Na tym tle unikalnym rozwiązaniem stają się narzędzia rozwijane na zasadach open source, ale wspierane z zachowaniem najwyższych reguł korporacyjnych. Takim rozwiązaniem jest SUSE Enterprise Storage.

Software Defined Storage, czyli jak kształtować działanie pamięci masowych z poziomu aplikacji

Okazją do poznania założeń koncepcji Software Defined Storage, a także możliwości platformy SUSE Enterprise Storage w powiązaniu z rozwiązaniami serwerowymi HPE Apollo, HPE ProLiant, HPE Cloudline i HPE Synergy będzie webinarium, którego partnerem jest ITwiz.
Zapraszamy do udziału.

Przeczytaj również
W ramach projektu Gaia-X powstaje europejska chmura obliczeniowa

Link do rejestracji: https://www.e-webinaria.pl/events/software-defined-storage-rewolucja-w-dziedzinie-pamieci-masowej/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *