Branża ITRynek

Software Mind nabył większościowy pakiet udziałów Chmurowiska

Transakcja ta pozwolić ma spółce poszerzyć dotychczasową ofertę o wyspecjalizowane kompetencje chmurowe.  Z kolei dla prężnie rozwijającego się Chmurowiska będzie oznaczała nowe możliwości ekspansji i dalszy rozwój zespołu – poinformowali przedstawiciele Software Mind.

Software Mind nabył większościowy pakiet udziałów Chmurowiska

Przypomnijmy, że założone w 2017 roku Chmurowisko zdobyło renomę jako butikowa firma konsultingowa skupiająca wysoko wykwalifikowanych architektów i inżynierów chmurowych. Świadczy ona usługi z zakresu doradztwa, wdrożeń, szkoleń oraz R&D w projektach chmurowych, współpracując z wiodącymi dostawcami na świecie takimi jak: Microsoft, Amazon, Google oraz Oracle.

Z usług Chmurowiska korzystają klienci zarówno z segmentu Enterprise jak i SMB, z branż takich jak bankowość, retail, produkcja czy branża gamingowa, m.in. BNP Paribas, ABB, DPD czy Circle K. Zespół spółki oprócz technologii chmurowych, specjalizuje się również w projektach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) oraz w rozwiązaniach z obszaru Internetu Rzeczy (IoT) i przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

Dla działającego globalnie Software Mind ma być to idealne dopełnienie i poszerzenie dotychczasowej oferty w ramach dostarczanych aplikacji i systemów informatycznych.

„Wydatki na transformację cyfrową i wdrożenie chmury rosną dynamicznie na wszystkich wiodących rynkach zagranicznych. Wysokiej klasy umiejętności z obszaru cloud computing i niepodważalny talent, które Chmurowisko wnosi do Software Mind, pozwolą zaadresować tę rosnącą potrzebę rynku i zwiększą naszą zdolność do opracowywania rozwiązań opartych na chmurze.  Umożliwi to jeszcze szybsze skalowanie dostarczanych systemów do wzrostu naszych klientów, otwierając nowe źródła przychodów. Dołączenie kompetencji Chmurowiska do zespołu Software Mind zwiększy naszą zdolność do opracowywania innowacyjnych rozwiązań dla klientów” – komentuje Grzegorz Młynarczyk, CEO Software Mind.

Optymizm CEO Software Mind podziela Michał Jaworski, prezes Chmurowiska: „Dołączenie do grupy Software Mind umożliwi ekspertom Chmurowiska wprowadzić rozwiązania chmurowe, technologie i konsulting na nowe rynki oraz dostarczyć potrzebne kompetencje i wsparcie dla firm na arenie międzynarodowej. Zarówno Chmurowisko, jak i Software Mind łączy pasja tworzenia pionierskich rozwiązań, które mają realny wpływ na biznes klientów”.

Inwestycja w Chmurowisko to część rozwojowego planu Software Mind. Przypomnijmy, że ze wsparciem Enterprise Investors, w ubiegłym roku spółka dodała już do swojego portfolio europejskie firmy programistyczne ValueLogic i Code Factory. Inwestycja w Chmurowisko nie tylko powiększa więc ofertę spółki o nowe kompetencje, ale pozwala także umocnić pozycję polskiego software house’u o globalnym zasięgu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *