Branża ITRynek

SoftwareONE przejmie spółkę SE16N, eksperta w dziedzinie technologii chmury SAP

Firma SoftwareONE nabędzie spółkę SE16N, oferującą szereg kompleksowych usług SAP w chmurze. Przejęcie to wzmocnić ma szybko rozwijającą się praktykę SAP firmy SoftwareONE w Europie i na świecie, dodając zespół wykwalifikowanych ekspertów w zakresie chmury SAP oraz znaczące możliwości dostaw, poinformowali przedstawiciele SoftwareONE. Szczegóły finansowe oraz warunki transakcji, której zamknięcie spodziewane jest w drugiej połowie 2021 roku, nie zostały ujawnione.

SoftwareONE przejmie spółkę SE16N, eksperta w dziedzinie technologii chmury SAP

Przypomnijmy, że założona w 2013 roku i mająca siedzibę w Warszawie firma SE16N specjalizuje się w dostarczaniu usług technologicznych SAP, w tym hostingu oraz rozwoju i pomaga klientom w ich cyfrowej transformacji z rozwiązań on-premise do SAP w chmurze publicznej. Większość z około 60 pracowników spółki posiada liczne certyfikaty w zakresie kompetencji Azure, AWS i GCP. Firma jest ponadto Złotym Partnerem Microsoft, AWS Advanced Consulting Partner z kompetencjami SAP, a także niedawno dołączyła do AWS Migration Acceleration Program (MAP) for SAP.

“Cieszymy się, że możemy powitać SE16N w SoftwareONE. Wieloletnie doświadczenie firmy w zakresie SAP i jej możliwości wdrożeniowe dobrze uzupełniają naszą istniejącą działalność w zakresie SAP i stawiają nas w jeszcze silniejszej pozycji, aby sprostać szybko rosnącym potrzebom europejskich firm, a także globalnych klientów SAP, którzy implementują S/4HANA i przenoszą infrastrukturę na platformy chmurowe” – skomentował Reinhard Waldinger, Regional Head EMEA w SoftwareONE.

“SE16N łączy się teraz z SoftwareONE, aby dołączyć do naszej globalnej platformy cloud-native. Dzięki swojej niezrównanej reputacji, SE16N będzie miał kluczowe znaczenie dla dalszego rozszerzania naszej globalnej praktyki usług SAP, napędzając tym samym nasze programy partnerskie w chmurze publicznej, w tym strategiczną umowę z Microsoft ogłoszoną w marcu 2021 roku. Ponieważ rynek usług SAP nadal wykazuje wyjątkowy wzrost, SoftwareONE będzie dobrze pozycjonowany z ponad 300 wykwalifikowanymi specjalistami SAP w chmurze na całym świecie” – dodał Daniel DaVinci, globalny lider praktyki SoftwareONE SAP Services.

Obecny zespół kierowniczy oraz pracownicy SE16N dołączą i zostaną w pełni zintegrowani z praktyką SoftwareONE SAP Services. Tomasz Brzozowski, prezes i współzałożyciel SE16N, powiedział: “Nasz sukces wynika z koncentracji na dostarczaniu wysokiej jakości usług dla naszych klientów. Dołączenie do SoftwareONE oznacza kolejny ekscytujący krok, oferujący wspaniałe możliwości zarówno dla naszych obecnych klientów, jak i pracowników.”

Dodajmy, że w ciągu ostatnich 24 miesięcy spółka SoftwareONE dokonała szeregu strategicznych akwizycji, w tym ITST, ITPC, Optimum Consulting i BNW i jest aktualnie obecna na rynku SAP w 27 krajach. Firma specjalizuje się w przenoszeniu krytycznych obciążeń roboczych do chmury, świadczy usługi doradztwa, migracji, konwersji i zarządzania platformą SAP S/4HANA. Posiada ponad 300 certyfikowanych konsultantów z ponad 10-letnim doświadczeniem. Ponadto jest Złotym Partnerem Microsoft i Azure Expert MSP posiadającym Microsoft SAP on Microsoft Azure Advanced Specialization, AWS SAP Competency Partner, a także SAP Gold Service Partner, SAP Software Partner i uznanym ekspertem SAP w zakresie S/4HANA.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *