CyberbezpieczeństwoRynek

Sophos przejmuje holenderskiego dostawcę systemów bezpieczeństwa

Zakup holenderskiej firmy SurfRight pozwoli na wzmocnienie oferty Sophos w obszarze zapobiegania, wykrywania i ochrony przed zagrożeniami wymierzonymi w urządzenia końcowe. Transakcja opiewa na kwotę niecałych 32 mld USD.

Sophos przejmuje holenderskiego dostawcę systemów bezpieczeństwa

Holenderska spółka SurfRight rozwija m.in. technologie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem uniemożliwiające wykonywanie wybranych operacji w pamięci operacyjnej. Rozwiązania SurfRight wspierają również wczesne wykrywanie ataków wykorzystujących złośliwe oprogramowanie oraz ochronę przed atakami typu ransomware. Aplikacje SurfRight mogą być wykorzystywane zarówno w modelu chmurowym, jak i on-premise. Według przedstawicieli firmy Sophos technologie rozwijane przez SurfRight są w pełni komplementarne względem oferowanych dotąd rozwiązań. „Produkty SurfRight są spójne z wizją produktów, którą oferujemy w Sophos. Naszym zdaniem nawet najbardziej zaawansowane produkty bezpieczeństwa IT powinny być łatwe do wdrożenia oraz zarządzania w przedsiębiorstwie każdej wielkości” – podkreśla Kris Hagerman, dyrektor generalny Sophos.

Przedstawiciele firmy Sophos podkreślają też, że zakup holenderskiej spółki wpisuje się w obecną strategię rynkową, która skupia się wokół tworzenia kompleksowych systemów bezpieczeństwa, które w sposób synchroniczny zapewniają ochronę kluczowych elementów środowiska IT – od warstwy sieciowej, po urządzenia końcowe. Synchronizacja mechanizmów bezpieczeństwa ma opierać się m.in. na nieustannej wymianie informacji dotyczących zdarzeń wykrywanych w poszczególnych warstwach infrastruktury.

Po zamknięciu transakcji rozwiązania SurfRight zostaną zintegrowane m.in. z rozwijanym przez Sophos oprogramowaniem przeznaczonym do ochrony urządzeń końcowych. Przedstawiciele firmy Sophos zapewniają jednocześnie, że po zamknięciu transakcji rozwiązania SurfRight będą nadal rozwijane. Jednocześnie, dotychczasowi pracownicy firmy SurfRight dołączą do zespołu Sophos, a Mark Loman obecny dyrektor generalny holenderskiej spółki znajdzie zatrudnienie w dziale Sophos Enduser Security Group.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *