Branża ITRynek

Spółka SNP Poland zmieniła nazwę na All for One Poland

Firma SNP Poland, dostawca usług SAP w Polsce, z dniem 1 grudnia 2021 roku zmieniła nazwę na All for One Poland. Jest to następstwo przejęcia jej udziałów przez All for One Group – największego partnera SAP w obszarze niemieckojęzycznym.

Spółka SNP Poland zmieniła nazwę na All for One Poland
Bartłomiej Buszczak, prezes zarządu All for One Poland.

Na początku października tego roku firma All for One Group SE zakupiła 51% udziałów w SNP Poland od dotychczasowego udziałowca – SNP SE. Tym samym grupa Grupa stała się czołowym partnerem SAP w całej Europie Środkowej.

“Przyjęliśmy nową nazwę, ale nasze obszary działania pozostają niezmienne: wdrożenia i rozwój SAP, usługi zarządzane SAP, a także bezpieczeństwo IT i rozwój oprogramowania” – powiedział Bartłomiej Buszczak, prezes zarządu All for One Poland. “Jako część Grupy All for One zamierzamy wzmocnić pozycję na polskim rynku usług SAP i zdobywać kolejne kontrakty międzynarodowe. Planujemy też wzrost skali zespołu, m.in. w ramach wsparcia migracji systemów SAP do środowiska S/4HANA i do chmury. Przy czym nadal będziemy wykorzystywać unikalne rozwiązania SNP do transformacji SAP, w tym platformę CrystalBridge” – dodał.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, zmiana nazwy i udziałowca nie powoduje żadnych formalnych zmian dla obecnych klientów i partnerów spółki. Realizowane projekty i kontrakty serwisowe nadal obsługuje ten sam zespół, który liczy już niemal 450 osób – konsultantów SAP, kierowników projektów, administratorów, programistów. Usprawnia on pracę w ponad 500 firmach w Polsce i za granicą.

Przypomnijmy, że w ofercie firmy znajdują się nie tylko wdrożenia systemów SAP, ale także ponad 50 autorskich rozwiązań rozszerzających standardowy zakres SAP (m.in. w zakresie JPK i KSeF). W 2020 roku przychody spółki przekroczyły 131 mln zł i wzrosły o 18% w porównaniu z rokiem 2019. Ponad 50% przychodów wygenerowały usługi zarządzane dla SAP, w tym Managed Cloud, administracja SAP oraz serwis aplikacyjny SAP (wsparcie użytkowników SAP).

Przeczytaj również
InfoConsulting wdroży IFS ERP w węgierskim Bedeco Ltd.

All for One Group to z kolei największy partner SAP w obszarze niemieckojęzycznym. Grupa z centralą w niemieckim Filderstadt zatrudnia około 2500 osób w 7 krajach. Jej specjalizacja to wdrożenia SAP głównie w branży motoryzacyjnej, maszynowej, a także produkcji dóbr konsumpcyjnych. Podobnie jak w przypadku jej nowej spółki w Polsce, około połowy z 355 mln euro przychodów (dane za rok podatkowy 2019/2020) generują SAP Managed Services. All for One jest także partnerem SNP SE, wykorzystując rozwiązania SNP do transformacji systemów SAP swoich klientów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *