MENU

Sputnik Software przejmuje prawa do oprogramowania Sygnity dla samorządów

12 października 2015Rynek

Należąca do grupy Atende spółka nabyła autorskie prawa majątkowe do systemu ZSI Urząd NT, a także oprogramowania SELWIN, RWWIN oraz USCWIN.

umowa-podpis

Zdaniem przedstawicieli Atende za sprawą nabycia praw do oprogramowania Sygnity spółka Sputnik Software stała się największym w Polsce producentem oprogramowania dla jednostek samorządu terytorialnego. „Inwestycja otwiera nam drogę do współpracy z dużymi klientami w sektorze publicznym i jest naturalną konsekwencją dobrego wyniku spółki w okresie ostatnich trzech lat, kiedy to zrealizowaliśmy kilka kluczowych projektów w skali regionalnej i krajowej” – mówi Tomasz Maćkowiak, członek zarządu Sputnik Software. Według niego wzmocniony został również zespół zaangażowany w rozwój oprogramowania, co z kolei pozwolić ma na przyspieszenie rozwoju oprogramowania, podniesienie jakości usług, a także – samodzielną realizację dużych projektów. „Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie podejmiemy decyzję o kolejnych przejęciach” – dodaje Tomasz Maćkowiak.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »