CyberbezpieczeństwoAplikacje

Środowisko Android z zabezpieczeniami BlackBerry?

Niewykluczone, że już niebawem urządzenia pracujące pod kontrolą środowiska Android zyskają obsługę wybranych mechanizmów bezpieczeństwa stworzonych w oparciu o infrastrukturę BlackBerry. Przedstawiciele kanadyjskiego producenta poinformowali bowiem o nawiązaniu współpracy z firmą Google.

Środowisko Android z zabezpieczeniami BlackBerry?

Zgodnie z zapowiedziami współpraca firm BlackBerry oraz Google ma pozwolić na wyposażenie urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android w niektóre rozwiązania znane dotąd z terminali kanadyjskiej firmy. Efektem współpracy ma być m.in. możliwość wykorzystania rozwiązań BlackBerry do zarządzania urządzeniami mobilnymi opartymi na systemie operacyjnym Google i wykorzystującymi – pozwalające oddzielić firmowe i prywatne dane oraz aplikacje – oprogramowanie Android for Work.

Założenia rozwijanego przez Google oprogramowania Android for Work są przynajmniej częściowo zbieżne z ideą rozwiązania Samsung Kies.

Współpraca z Google to poniekąd rozszerzenie ogłoszonej w listopadzie ubiegłego roku współpracy BlackBerry z koncernem Samsung. Zakłada ona, że rozwiązania bezpieczeństwa tworzone na potrzeby urządzeń Samsung Galaxy zostaną zintegrowane z infrastrukturą telekomunikacyjną BlackBerry. W styczniu br. mówiło się wręcz o potencjalnej fuzji obu koncernów. Co ciekawe, założenia rozwijanego przez Google oprogramowania Android for Work są przynajmniej częściowo zbieżne z ideą rozwiązania Samsung Kies.

Współpraca BlackBerry i Google wpisuje się w obecną strategię rynkową kanadyjskiego producenta. Firma zamierza bowiem odzyskać pozycję lidera rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych – wykorzystując do tego szereg posiadanych, chronionych prawnie technologii oraz własną, globalną infrastrukturę telekomunikacyjną. Warto dodać, że środowisko operacyjne BlackBerry OS zyskało natywną obsługę większości aplikacji tworzonych z myślą o platformie Android już w zeszłym roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *