AplikacjeCyberbezpieczeństwo

Środowisko Android z zabezpieczeniami BlackBerry?

Niewykluczone, że już niebawem urządzenia pracujące pod kontrolą środowiska Android zyskają obsługę wybranych mechanizmów bezpieczeństwa stworzonych w oparciu o infrastrukturę BlackBerry. Przedstawiciele kanadyjskiego producenta poinformowali bowiem o nawiązaniu współpracy z firmą Google.

Środowisko Android z zabezpieczeniami BlackBerry?

Zgodnie z zapowiedziami współpraca firm BlackBerry oraz Google ma pozwolić na wyposażenie urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android w niektóre rozwiązania znane dotąd z terminali kanadyjskiej firmy. Efektem współpracy ma być m.in. możliwość wykorzystania rozwiązań BlackBerry do zarządzania urządzeniami mobilnymi opartymi na systemie operacyjnym Google i wykorzystującymi – pozwalające oddzielić firmowe i prywatne dane oraz aplikacje – oprogramowanie Android for Work.

Założenia rozwijanego przez Google oprogramowania Android for Work są przynajmniej częściowo zbieżne z ideą rozwiązania Samsung Kies.

Współpraca z Google to poniekąd rozszerzenie ogłoszonej w listopadzie ubiegłego roku współpracy BlackBerry z koncernem Samsung. Zakłada ona, że rozwiązania bezpieczeństwa tworzone na potrzeby urządzeń Samsung Galaxy zostaną zintegrowane z infrastrukturą telekomunikacyjną BlackBerry. W styczniu br. mówiło się wręcz o potencjalnej fuzji obu koncernów. Co ciekawe, założenia rozwijanego przez Google oprogramowania Android for Work są przynajmniej częściowo zbieżne z ideą rozwiązania Samsung Kies.

Współpraca BlackBerry i Google wpisuje się w obecną strategię rynkową kanadyjskiego producenta. Firma zamierza bowiem odzyskać pozycję lidera rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych – wykorzystując do tego szereg posiadanych, chronionych prawnie technologii oraz własną, globalną infrastrukturę telekomunikacyjną. Warto dodać, że środowisko operacyjne BlackBerry OS zyskało natywną obsługę większości aplikacji tworzonych z myślą o platformie Android już w zeszłym roku.

Przeczytaj również
Do sieci wyciekły dane ponad miliona użytkowników platformy społecznościowej Clubhouse
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *