Branża ITRynek

S&T już pod marką Axians

Od 18 września spółki S&T w Polsce, Chorwacji, Czechach, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Macedonii Północnej, Albanii i Czarnogórze posługują się nową komunikacją wizualną i działają w ramach marki Axians. Zmiana jest efektem zmian w strukturze właścicielskiej S&T. W ramach nowej strategii zapowiadane jest m.in. wzmocnienie oferty oraz kompetencji, a co za tym idzie – pozycji rynkowej poszczególnych spółek.

S&T już pod marką Axians
Źródło: Axians

Marka Axians należy do koncernu VINCI Energies, który pod koniec roku przejął znaczącą część działalności spółki Kontron – dawniej znanej jako S&T – w obszarze usług IT. Międzynarodowy rebranding na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej ma na celu m.in. uporządkowanie działalności grupy na rynkach europejskich. W Polsce zmiany objęły spółki Axians IT Solutions Poland i Axians IT Services Poland działające dawniej pod szyldem S&T. Rebranding S&T w Niemczech zaplanowano na 15 listopada 2023 roku.

“Pod marką Axians wszystkie dawne spółki S&T będą nadal budować długoterminowe relacje z klientami w duchu zaufania i niezawodności, bez zmian w ofercie produktowej i usługowej. Ponadto klienci w Polsce będą mogli skorzystać z międzynarodowego doświadczenia i know-how Axians, szczególnie w takich obszarach jak środowiska chmurowe i infrastruktura data center, cyberbezpieczeństwo, rozwiązania sieciowe, cyfrowe przestrzenie robocze, aplikacje biznesowe i analiza danych – obejmujące również systemy ERP – oraz infrastrukturę telekomunikacyjną” – zapewnia Burim Mirakaj, dyrektor generalny VINCI Energies DACH & CEE ICT.

Przedstawiciele Axians zapowiadają również, że wraz ze zmianami wizerunkowymi realizowane są także działania mające na celu wzmocnienie obsługi regionalnej oraz wzbogacenie lokalnej oferty usługowej o wiodące produkty i usługi marki Axians. W skali świata pod należącą do VINCI Energies marką Axians oferowane są m.in. rozwiązania kompleksowo wspierające cyfrową transformację biznesu – od poziomu infrastruktury IT, po zarządzanie danymi. Jednocześnie, zespoły technologiczne VINCI Energies wspierają klientów w zarządzaniu całym cyklem życia danych, obejmującym ich gromadzenie, przesyłanie, przechowywanie, przetwarzanie, analizę, udostępnianie oraz ochronę.

Przeczytaj również
AWS wprowadza nowe usługi w zakresie GenAI i modele LLM

“Dołączenie do jednej z największych światowych marek na rynku rozwiązań i usług ICT to dla nas początek nowego etapu rozwoju. Swoją reputację na polskim rynku usług IT budujemy systematycznie od kilku dekad, pracując dla czołowych spółek sektora publicznego i komercyjnego. Dziś zyskujemy nowe możliwości i dostęp do know-how międzynarodowej grupy działającej na kilku kontynentach. To bezprecedensowa okazja do zwiększenia dynamiki naszego rozwoju” – podkreśla Piotr Staszczak, prezes zarządu spółek Axians IT Solutions Poland (dawniej: „S&T Poland“) i Axians IT Services Poland (dawniej: „S&T Services Polska“). “Jako firma jesteśmy związani z polskim rynkiem usług IT od ponad 50 lat. Przyłączenie spółek S&T do Grupy VINCI Energies w ramach jednej z największych akwizycji w historii polskiego sektora informatycznego to ukoronowanie działań i systematycznej pracy całego zespołu” – dodaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *