CIOPolecane tematy

Sukces pisany szminką w IT

Wielkimi krokami zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Bizneswoman Roku 2014. Uczestniczki tegorocznej edycji po raz pierwszy mogą starać się o wyróżnienie w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach. Patronem medialnym tej kategorii został magazyn ITwiz. Partnerem strategicznym konkursu, w tym nowej kategorii jest Gtech Poland.

Sukces pisany szminką w IT

Z końcem listopada upływa termin zgłoszeń w konkursie: “Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2014”. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie kobiet osiągających wyjątkowe sukcesy w działalności biznesowej. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają kobiety zatrudnione na stanowiskach kierowniczych w korporacjach, twórczynie innowacyjnych inicjatyw biznesowych, właścicielki firm z sektora mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, a także kobiety zaangażowane w działalność charytatywną i społeczną. Zgłoszenia zbierane są na stronie konkursu Bizneswoman roku 2014.

Etapy konkursu i jego kategorie

Konkurs składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego z nich wstępnej selekcji kandydatek dokonają eksperci PwC. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych grono finalistek, które mają za zadanie przygotować prezentację swoich projektów i osiągnięć. Na tej podstawie jury konkursowe wybierze piątkę laureatek.

O wyróżnienie dotyczące działalności w branży IT starać mogą się m.in. kobiety zatrudnione w firmowych działach informatycznych lub podejmujące aktywne działania na rzecz promocji kariery w branży nowych technologii.

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja, Działalność na rzecz kobiet. Kandydatki do tytułu Bizneswoman Roku mają też szansę otrzymać Nagrodę Publiczności oraz wyróżnienie za dokonania w świecie nowych technologii. O wyróżnienie dotyczące działalności w branży IT starać mogą się m.in. kobiety zatrudnione w firmowych działach informatycznych lub podejmujące aktywne działania na rzecz promocji kariery w branży nowych technologii.

Przeczytaj również
Sukces zespołu Synerise podczas Rakuten Data Challenge 2020

Zgłoszenia będą oceniane m.in. pod względem przedsiębiorczości, kreatywności, innowacyjności, umiejętności pozyskiwania funduszy na rozwój, efektywności inwestycji, poziomu społecznego zaangażowania zarządzanych podmiotów, a także pasji i wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.

Organizatorami konkursu „Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2014” jest Sukces Pisany Szminką i Radio ZET Chilli. Partnerem strategicznym Grupa PZU, partnerem wspierającym firma GTECH, audytorem PwC, a partnerem prawnym jest WKB. ITwiz jest patronem medialnym konkursu. Pracom jury VI edycji konkursu przewodzi dr Irena Eris. Poza nią w jury VI edycji konkursu znaleźli się: Nina Terentiew-Kraśko, dr Ewa Rumińska-Zimny, Jolanta Borowiec, Olga Zarachowicz, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Grzegorz Hajdarowicz, Marek Borzestowski, Dariusz Żuk, Natalia Gębska, Nina Kowalewska Montlik, Jacek Świderski, Jarosław Dąbrowski, Małgorzata Fuszara, Agnieszka Ostaszewska i Monika Mikowska.

Zgłoszenia i laureaci

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu! Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa oraz przebiegu konkursu są dostępne na witrynie: http://www.bizneswomanroku.pl/. Co ważne, uczestniczki konkursu mogą zgłosić swój udział osobiście, ale mogą też zostać zgłoszone przez osoby trzecie. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali w lutym 2015 r.

Laureatkami poprzedniej, V edycji konkursu Bizneswoman Roku 2013 zostały: Ida Karpińska, Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości – laureatka w kategorii Działalność na rzecz kobiet; Anna Czerwoniec, założycielka Vitainsilica – laureatka w kategorii Debiut Roku; Izabella Cybulska, współwłaścicielka Smartino, reprezentującej markę LaMillou – kategoria Moja Firma; Ewa Misiak, prezes zarządu, przewodnicząca RN, Wiceprezes Fundacji,Work Service SA, People Care (Baby&Care) – laureatka w kategorii Korporacja; Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland – Nagroda Publiczności. Wyróżnienie Jury w konkursie Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Działalność na rzecz kobiet otrzymała Joanna Keszka, twórczyni Barbarella.pl. Natomiast wyróżnienie Jury w konkursie Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Moja Firma – Izabela Nowakowska, twórczyni Centrum Edukacyjno Terapeutycznego Pingwinek.

Przeczytaj również
Jak zabezpieczyć ciągłość działania organizacji

Kategorie konkursowe: 1. Korporacja
2. Moja firma
3. Debiut Roku
4. Działalność na rzecz kobiet
5. Kobieta w Nowych Technologiach

Formularz zgłoszeniowy na serwisie konkursu Bizneswoman roku 2014.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Sukces pisany szminką w IT”

  1. a ja się cieszę, że wbrew wielu opiniom, że w branży IT gości coraz więcej kobiet, to samo ma miejsce u mnie w firmie w ATOS 🙂