CIOPolecane tematy

Sukces pisany szminką w IT

Wielkimi krokami zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Bizneswoman Roku 2014. Uczestniczki tegorocznej edycji po raz pierwszy mogą starać się o wyróżnienie w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach. Patronem medialnym tej kategorii został magazyn ITwiz. Partnerem strategicznym konkursu, w tym nowej kategorii jest Gtech Poland.

Sukces pisany szminką w IT

Z końcem listopada upływa termin zgłoszeń w konkursie: “Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2014”. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie kobiet osiągających wyjątkowe sukcesy w działalności biznesowej. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają kobiety zatrudnione na stanowiskach kierowniczych w korporacjach, twórczynie innowacyjnych inicjatyw biznesowych, właścicielki firm z sektora mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, a także kobiety zaangażowane w działalność charytatywną i społeczną. Zgłoszenia zbierane są na stronie konkursu Bizneswoman roku 2014.

Etapy konkursu i jego kategorie

Konkurs składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego z nich wstępnej selekcji kandydatek dokonają eksperci PwC. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych grono finalistek, które mają za zadanie przygotować prezentację swoich projektów i osiągnięć. Na tej podstawie jury konkursowe wybierze piątkę laureatek.

O wyróżnienie dotyczące działalności w branży IT starać mogą się m.in. kobiety zatrudnione w firmowych działach informatycznych lub podejmujące aktywne działania na rzecz promocji kariery w branży nowych technologii.

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja, Działalność na rzecz kobiet. Kandydatki do tytułu Bizneswoman Roku mają też szansę otrzymać Nagrodę Publiczności oraz wyróżnienie za dokonania w świecie nowych technologii. O wyróżnienie dotyczące działalności w branży IT starać mogą się m.in. kobiety zatrudnione w firmowych działach informatycznych lub podejmujące aktywne działania na rzecz promocji kariery w branży nowych technologii.

Zgłoszenia będą oceniane m.in. pod względem przedsiębiorczości, kreatywności, innowacyjności, umiejętności pozyskiwania funduszy na rozwój, efektywności inwestycji, poziomu społecznego zaangażowania zarządzanych podmiotów, a także pasji i wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.

Organizatorami konkursu „Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2014” jest Sukces Pisany Szminką i Radio ZET Chilli. Partnerem strategicznym Grupa PZU, partnerem wspierającym firma GTECH, audytorem PwC, a partnerem prawnym jest WKB. ITwiz jest patronem medialnym konkursu. Pracom jury VI edycji konkursu przewodzi dr Irena Eris. Poza nią w jury VI edycji konkursu znaleźli się: Nina Terentiew-Kraśko, dr Ewa Rumińska-Zimny, Jolanta Borowiec, Olga Zarachowicz, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Grzegorz Hajdarowicz, Marek Borzestowski, Dariusz Żuk, Natalia Gębska, Nina Kowalewska Montlik, Jacek Świderski, Jarosław Dąbrowski, Małgorzata Fuszara, Agnieszka Ostaszewska i Monika Mikowska.

Zgłoszenia i laureaci

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu! Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa oraz przebiegu konkursu są dostępne na witrynie: http://www.bizneswomanroku.pl/. Co ważne, uczestniczki konkursu mogą zgłosić swój udział osobiście, ale mogą też zostać zgłoszone przez osoby trzecie. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali w lutym 2015 r.

Laureatkami poprzedniej, V edycji konkursu Bizneswoman Roku 2013 zostały: Ida Karpińska, Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości – laureatka w kategorii Działalność na rzecz kobiet; Anna Czerwoniec, założycielka Vitainsilica – laureatka w kategorii Debiut Roku; Izabella Cybulska, współwłaścicielka Smartino, reprezentującej markę LaMillou – kategoria Moja Firma; Ewa Misiak, prezes zarządu, przewodnicząca RN, Wiceprezes Fundacji,Work Service SA, People Care (Baby&Care) – laureatka w kategorii Korporacja; Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland – Nagroda Publiczności. Wyróżnienie Jury w konkursie Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Działalność na rzecz kobiet otrzymała Joanna Keszka, twórczyni Barbarella.pl. Natomiast wyróżnienie Jury w konkursie Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Moja Firma – Izabela Nowakowska, twórczyni Centrum Edukacyjno Terapeutycznego Pingwinek.

Kategorie konkursowe: 1. Korporacja
2. Moja firma
3. Debiut Roku
4. Działalność na rzecz kobiet
5. Kobieta w Nowych Technologiach

Formularz zgłoszeniowy na serwisie konkursu Bizneswoman roku 2014.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Sukces pisany szminką w IT”

  1. a ja się cieszę, że wbrew wielu opiniom, że w branży IT gości coraz więcej kobiet, to samo ma miejsce u mnie w firmie w ATOS 🙂