Rynek

Symmetry wdroży platformę konteneryzacyjną dla Centralnego Ośrodka Informatyki

Spółka podpisała umowę z COI na dostawę urządzeń wraz z oprogramowaniem i wdrożenie kompleksowego rozwiązania platformy konteneryzacyjnej na potrzeby budowy infrastruktury chmurowej klienta. Łączna wartość kontraktu wynosi prawie 6,5 mln zł brutto.

Symmetry wdroży platformę konteneryzacyjną dla Centralnego Ośrodka Informatyki

W ramach kontraktu Symmetry dostarczy m.in. serwery Lenovo SR630 V2 Essential Service (12 szt.), system pamięci obiektowo-blokowej NetApp AFF A400 (2 szt). Firma zapewni także środowisko zarządzania kontenerami w oparciu o technologię Red Hat OpenShift Platform Plus.

“Realizacja projektu dla COI z pewnością będzie dla nas ciekawym wyzwaniem. Cieszy nas fakt, że będziemy mogli wziąć udział w tak złożonym przedsięwzięciu, wpierając jednocześnie transformację cyfrową w sektorze administracji publicznej, której dynamika rozwoju jest mocno zauważalna” – powiedział Paweł Bociąga, prezes zarządu Symmetry Sp. z o.o.

Ponadto Symmetry odpowiedzialne jest za dostarczenie kompletnego rozwiązanie systemowo-sprzętowego do wykonywania kopii zapasowej i archiwizacji danych obejmującego serwery Lenovo ThinkSystem SR550 (2 szt.) oraz oprogramowanie CommVault v11. Zgodnie z wymogami klienta rozwiązanie umożliwi replikację danych pomiędzy lokalizacjami. Pozwoli też na backup nieograniczonej ilości aplikacji dedykowanym agentem zainstalowanym wewnątrz serwera wirtualnego i jednocześnie na elastyczną rozbudowę w ramach jednej, jak i wielu lokalizacji.

Zakres prac obejmie montaż, wdrożenie oraz przeprowadzenie procesu konfiguracji w dwóch lokalizacjach klienta, instruktaż stanowiskowy oraz przygotowanie dokumentacji powykonawczej.

Kontrakt przewiduje świadczenie opieki serwisowej przez okres trzydziestu sześciu miesięcy. Projekt ma zostać zrealizowany w terminie stu dwudziestu dni od momentu zawarcia umowy.

Przeczytaj również
W I półroczu 2023 roku przychody ze sprzedaży Grupy Asseco przekroczyły 8,5 mld zł

Warto podkreślić, że zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, II Oś priorytetowa e-administracja i otwarty rząd, w ramach działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-Usług publicznych”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *