SprzętRynek

Szeroka gama nowych laptopów od firmy Acer

Podczas corocznej konferencji Next@Acer, firma Acer zaprezentowała szereg premierowych komputerów przenośnych. Wśród nich znalazły się m.in.: odpowiadające potrzebom pracowników hybrydowych nowe laptopy w serii TravelMate, notebook Acer Swift X 16, najnowsze Chromebooki klasy premium do zastosowań biznesowych i w edukacji czy nowy laptop w ekologicznej serii Vero. 

Szeroka gama nowych laptopów od firmy Acer

Acer TravelMate P6 14 oraz Acer TravelMate P4/Spin 14

W ramach serii Travel Mate producent zaprezentował laptopy – Acer TravelMate P6 14 oraz Acer TravelMate P4/Spin 14 – które w sprzedaży pojawią się w czerwcu i lipcu tego roku. Pierwszy z nich wyposażono w procesor Intel Core i7 13. generacji, 32 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz szybko ładującą się baterię o pojemności 65 Wh. Jak zapewniają przedstawiciele Acer, dzięki kamerze internetowej FHD IR, technologii redukcji szumów Acer PurifiedVoice wspomaganej przez sztuczną inteligencję i skierowanym do góry głośnikom z systemem DTS Audio, każde spotkanie biznesowe online i wideorozmowa będzie dla użytkownika przyjemnością. Dodajmy do tego spory ekran z jakością obrazu w standardzie OLED 2,8K (2880×1800), współczynnikiem proporcji 16:10 oraz pokryciem 100% barw z przestrzeni DCI-P3. Z kolei za osiągi laptopa odpowiada technologia Intel vPro, a niezawodność i wysoką wydajność gwarantuje zgodność ze standardem Intel Evo.

Szeroka gama nowych laptopów od firmy Acer
Acer TravelMate P6 14 Źródło: Materiały prasowe

14- i 16-calowe wersje TravelMate P4 oraz laptopy TravelMate P4 Spin to również wydajność na nowym poziomie, za którą odpowiadają procesory Intel Core i7 vPro 13. generacji oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2050. Model TravelMate P4 14 wyróżnia się ponadto lekką obudową ze stopu magnezu oraz większą powierzchnią ekranu o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 2,2K. Co więcej, konwertowalny TravelMate P4 Spin 14 wyposażony jest w dotykowy panel pokryty szkłem Corning Gorilla Glass i ekran dotykowy oferujący rozdzielczość obrazu w standardzie WUXGA oraz dokowany rysik umożliwiający łatwe sporządzanie odręcznych notatek.

Przeczytaj również
HP wprowadza nowe rozwiązania dla pracowników hybrydowych

Acer Swift X 16

Ten model zaprojektowano z myślą o wszelkich kreatywnych zastosowaniach m.in. projektowaniu graficznym, renderowaniu obrazu 3D czy edycji materiałów video. Pod smukłą obudową Swift X 16 o grubości 17,9 mm znajduje się procesor AMD Ryzen 9 7940H oraz karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop ze sterownikami NVIDIA Studio. Użytkownicy powinni być też zadowoleni z jakości obrazu. 16-calowy ekran oferuje bowiem wyświetlacz w standardzie OLED 3,2K (3200 x 2000) i posiada certyfikaty VESA DisplayHDR TrueBlack 500 oraz TÜV Rheinland Eyesafe, gwarantujące jakoś i bezpieczeństwo dla wzroku. Laptop Acer Swift X 16 bez problemu powinien sprawdzić także do prowadzenia wideokonferencji, streamingu na żywo oraz prowadzenia np. wideobloga, dzięki obecności kamery FHD o rozdzielczości 1080p, która korzysta z rozwiązań Acer PurifiedView na bazie AI, obejmujących m.in. rozmycie tła, automatyczne kadrowanie czy technologię Eye Contact. Laptop ten dostępny będzie w sprzedaży w czerwcu tego roku.

Szeroka gama nowych laptopów od firmy Acer
Acer Swift X 16 Źródło: Materiały prasowe

Nowa linia Chromebooków

Tworzą ją modele Acer Chromebook Spin 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714. Sercem nowych Chromebooków są procesory Intel Core i7 13. generacji. Komputery charakteryzują się także zgodnością ze standardem Intel Evo, który wymaga odpowiednio wysokiej wydajności sprzętowej oraz minimum 9 godzin pracy na w pełni naładowanej baterii. Co więcej, użytkownikom biznesowym, np. firmom, gdzie priorytetem są dodatkowe możliwości zarządzania i kontroli bezpieczeństwa, notebook Acer Chromebook Enterprise Spin 714 oferuje technologię Intel vPro. 14-calowy dotykowy ekran Chromebooka z wyświetlaczem o rozdzielczości WUXGA (1920×1200) wyświetla (wyświetlacz 16:10) obraz w imponującej jakości, zapewniając przy tym pokrycie 100% barw palety sRGB, zapewniają przedstawiciele Acer. Ponadto są to pierwsze Chromebooki Acera wyposażone w kamerę internetową QHD 2K.

Przeczytaj również
Scaleway odświeża linię serwerów dedykowanych Dedibox
Szeroka gama nowych laptopów od firmy Acer
Acer Chromebook Spin 714 Źródło: Materiały prasowe

“Nowe notebooki Acer Chromebook Spin 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 to przede wszystkim wysoka wydajność i szereg funkcji zwiększających produktywność użytkownika, dzięki czemu nadają się idealnie dla kadry kierowniczej i mobilnych profesjonalistów, ale także i dla konsumentów oraz studentów mających do czynienia z bardziej wymagającymi sprzętowo aplikacjami, kiedy w grę wchodzi np. kodowanie czy edycja treści video” – stwierdził James Lin, dyrektor generalny Działu Notebooków i Produktów IT z Acer Inc.

Acer Aspire Vero 15

Podczas konferencji Next@Acer producent przedstawił także nowość w swojej ekologicznej serii Vero. Mowa o laptopie Acer Aspire Vero 15, który dostępny jest z procesorem Intel Core 13. generacji i kartą graficzną Intel Iris Xe, dzięki czemu jest w stanie bez problemu obsłużyć wiele zadań i procesów na raz. Produkty z serii Aspire Vero mogą pochwalić się niższym (o 30%) poziomem emisji CO2 powstałej w procesie produkcji. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego (PCR). W porównaniu z poprzednią generacją w Aspire Vero 15 zwiększono ich procentowy udział w obudowie z 30% do 40%. W laptopie Aspire Vero 15 znajdziemy 15-calowy wyświetlacz FHD IPS, kamerę internetową 1440p QHD, wykorzystującą technologię Acer PurifiedView i Acer PurifiedVoice, co przekłada się na lepszą jakość obrazu i dźwięku, a także oprogramowanie Acer VeroSense do zarządzania pracą baterii. Co ważne laptop spełnia także wymagania standardu Intel Evo w każdym aspekcie, co obejmuje m.in. większą wydajność, lepsze połączenie z siecią, szybkie ładowanie, dłuższą żywotność baterii, natychmiastowe wybudzanie ze stanu uśpienia, czy wysoką responsywność.

Przeczytaj również
Przyszłość rynku pracy to elastyczność i autonomia w działaniu pracowników
Szeroka gama nowych laptopów od firmy Acer
Acer Aspire Vero 15 Źródło: Materiały prasowe

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *