ProgramowanieRynek

Szkoła programowania Codecool pozyskała 7 milionów euro na rozwój

Dzięki środkom inwestora – którym jest Integral Venture Partners, prywatna firma kapitałowa z siedzibą w Londynie – Codecool planuje ekspansję w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz dalszy rozwój swojej oferty. Część pozyskanej sumy przeznaczona zostanie na rozwój marki na rynku polskim.

Szkoła programowania Codecool pozyskała 7 milionów euro na rozwój

I tak, jeszcze w tym roku w Polsce firma przeznaczy ponad 2,2 mln zł na promocję dziennego kursu programowania Full-stack Developer oraz na rozwój produktów dedykowanych dla sektora B2B, które skupiają się na budowaniu lub rozwijaniu kompetencji IT pracowników korporacyjnych. Jednocześnie polska szkoła, podobnie jak pozostałe oddziały prowadzone przez markę w Europie, dzięki globalnej inwestycji zyska dostęp do udoskonalonej platformy edukacyjnej.

“Planujemy znacząco zwiększyć nasz udział w rynku szkół programowania w Polsce i zaoferować setkom osób rocznie możliwość skorzystania z programu przekwalifikowania gwarantującego pracę. Jednocześnie rozwijamy nowe kursy, aby dopasować się do możliwości czasowych osób, które nie mogą pozwolić sobie na porzucenie pracy na 12 miesięcy. Opracowujemy dla nich dedykowane kursy weekendowe i wieczorowe” – komentuje József Boda – CEO i Country Manager Codecool Poland.

W tym roku planowane jest także wejście firmy na dwa nowe rynki. Jak wskazują jej przedstawiciele, celem jest obsługa ponad dziesięciu kampusów do 2025 roku. Obecnie, z pozyskanym kapitałem i łączną jego wysokością 12,5 mln euro, Codecool dorównuje czołowym europejskim podmiotom na rynku edukacji IT.

Innowacje na europejskim poziomie

Powstała w 2015 roku na Węgrzech firma, doczekała się ponad tysiąca absolwentów pracujących w sektorze IT w całej Europie, z czego 330 w Polsce, informują jej przedstawiciele, dodając że zainteresowanie kursami Full-stack wciąż rośnie – nie tylko w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii. Choć pandemia na krótko przerwała nabór – szkoła szybko przystosowała się do zdalnej nauki. W 2020 roku, w polskich oddziałach Codecool kształciło się online 230 studentów.

“Codecool  skupia się na szkoleniu wysokiej jakości programistów oraz na szybkim i efektywnym zaspokajaniu zapotrzebowania korporacji na wykwalifikowaną kadrę. To, wraz z obecnym zasięgiem regionalnym i planami ekspansji, czynią z niej szczególnie atrakcyjną firmę dla Grupy Integral” – skomentował Ádám Szalai, dyrektor inwestycyjny Integral Venture Partners.

Przypomnijmy, że osiągnięcia Codecool zostały docenione przez czołowe forum IT – The Next Web, które w ubiegłym roku umieściło firmę na liście Tech5 wśród 20 najbardziej innowacyjnych europejskich scale-upów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *