Rynek

Sztuczna inteligencja jako klucz do przyszłości

1-2 października 2018 r odbył się AI & Big Data Congress, czyli wydarzenie poświęcone pozyskiwaniu i wykorzystywaniu danych w czasie rzeczywistym, komunikowaniu się urządzeń różnego typu, machine learning i przede wszystkim zastosowaniu sztucznej inteligencji. Podczas dwóch dni Kongresu, ponad 600 uczestników zgromadziło się, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami z zakresu AI i Big Data.

Sztuczna inteligencja jako klucz do przyszłości

Sztuczna Inteligencja to najważniejszy trend technologiczny 2018 roku, który w zadziwiająco szybkim tempie rewolucjonizuje nasz świat. Uczestnicy Wydarzenia poznali możliwości tej przyszłościowej dziedziny wiedzy i przygotowali się na nadchodzące zmiany, które już niedługo wpłyną na wszystkie sektory gospodarki. Od praktycznej strony została przybliżona również tematyka wykorzystania danych, których ilość ciągle rośnie. Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej dla AI & Big Data Congress oraz BlockchainTech Congress. Uroczyste otwarcie Kongresów przez Przewodniczących Rad Programowych: Tomasza Motyla i Norberta Biedrzyckiego było wstępem do inspirującego wystąpienia Neil’a Walkera, który opowiedział o kształtowaniu przyszłości.

W ramach paneli postawiono nacisk na praktyczne zastosowanie nowoczesnych technologii w biznesie. Poruszono tematy z różnych perspektyw – finansów i bankowości, medycyny, klientów, przemysłu i marketingu. Nie zabrakło również odniesienia do najnowszych trendów technologicznych.

Pierwszy dzień AI & Big Data Congress był poświęcony tworzeniu oraz implementacji narzędzi AI, natomiast drugi traktował o kwestiach marketingowych i nowym podejściu do klienta. Kongres przedstawił kierunek w jakim zmierza cały świat i podał pragmatyczne przykłady wdrożeń, które mają już swoje zastosowanie w firmach. Odbyło się to głównie dzięki dużej ilości use cases, które przedstawili goście z Polski oraz z zagranicy. Znakomici prelegenci opowiedzieli o swoich doświadczeniach wykorzystania sztucznej inteligencji i dużych zbiorów danych.

Przeczytaj również
Trendy na rynku pracy w 2021 roku: wideokonferencje nie są tylko rozwiązaniem tymczasowym

Nie zabrakło również najbardziej aktualnego tematu ostatnich czasów: pozyskania zasobów ludzkich. Drugiego dnia Wydarzenia odbył się panel HRowy w ramach którego nad tym trudnym i ważnym problemem dzisiejszych czasów pochylili się eksperci z DHL, Budimexu, Generali, czy Gamfi. Pojawił się również temat Millenialsów, którzy są dużym wyzwaniem na obecnym “rynku pracownika”.

Urozmaiceniem AI & Big Data Congress było wprowadzenie po raz pierwszy formuły okrągłych stołów. Była to nie tylko możliwość wypowiedzenia swojej opinii na dany temat, ale również niepowtarzalna szansa przyjrzenia się danemu zagadnieniu z różnych perspektyw. Organizatorem konferencji była firma MMC Polska. ITwiz był patronem medialnym AI & Big Data Congress.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *