Zmiany kadrowe

Szymon Krupa dyrektorem w Departamencie Cyberbezpieczeństwa PKO Banku Polskiego

Były szef cyberbezpieczeństwa m.st. Warszawy (Metropolitalny CSO) rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora Biura Wsparcia Audytów i Zarządzania Lukami Cyberbezpieczeństwa w Departamencie Cyberbezpieczeństwa PKO Banku Polskiego.

Szymon Krupa dyrektorem w Departamencie Cyberbezpieczeństwa PKO Banku Polskiego

Szymon Krupa przez wiele lat był dyrektorem Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji Urzędu m.st. Warszawy, gdzie od podstaw stworzył obszar cyberbezpieczeństwa. W tej roli występował jeszcze w 2022 r. podczas spotkania ze społecznością CXO HUB (wywiad po spotkaniu: Metropolitalny CSO).

Szymon Krupa jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie na kierunku Bezpieczeństwo Systemów Teleinformatycznych oraz podyplomowych studiów w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Zarządzanie w Administracji Publicznej.

Ze stołecznym Ratuszem był związany od 2003 r. jako współtwórca pierwszego w polskim samorządzie samodzielnego Wydziału Ochrony Danych Osobowych. Przed objęciem w 2008 roku funkcji Dyrektora Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji Urzędu m.st. Warszawy, pełnił także funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji i Administratora Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych w Urzędzie m.st. Warszawy. Od 2017 roku do 2022 roku, jako Dyrektor Miejskiego Centrum Sieci i Danych – Architekt Bezpieczeństwa Miasta prowadził w Urzędzie m.st. Warszawy działalność edukacyjno-szkoleniową dla pracowników, oraz prace mające na celu podniesienie jakości bezpieczeństwa oraz pełną konsolidację zasobów teleinformatycznych w niezależnych Centrach Przetwarzania Danych.

W 2015 roku był współautorem sukcesu Miasta Stołecznego Warszawa w konkursie „Lider Informatyki” redakcji Computerworld, wśród jednostek sektora administracji publicznej, realizującej rozbudowaną platformę Contact Center Warszawa 19115 oraz w 2016 r. „Lider Miejskich Innowacji”. Jako Architekt Bezpieczeństwa od 2017 r. przygotowywał założenia i uczestniczył w analizie, implementacji oraz poprawie poziomu bezpieczeństwa infrastruktury IT UM Warszawa wdrażając m.in. narzędzia klasy SIEM/SOAR/UEBA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *