BranżaRynek

T‑Mobile Polska przejął świadczenie usług dla 26 tys. pracowników sektora administracji

Z początkiem października firma T-Mobile Polska rozpoczęła świadczenie usług telekomunikacyjnych dla ponad 160 jednostek administracji państwowej. Największym wyzwaniem operacyjno-logistycznym było przeniesienie 20 tys. numerów komórkowych do sieci nowego operatora. Wartość umowy zawartej na okres 27 miesięcy i obejmującej też dostawę urządzeń dla abonentów to ponad 13,1 mln zł.

T‑Mobile Polska przejął świadczenie usług dla 26 tys. pracowników sektora administracji

Z początkiem października T-Mobile Polska przejął obsługę usług telekomunikacyjnych m.in. dla głównych urzędów, izb i instytutów państwowych oraz ministerstw, a także dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Oferta T-Mobile Polska została wyłoniona w ramach postępowania przetargowego, którego wyniki ogłoszono 30 maja 2017 roku. Wybrana oferta opiewała na najniższą kwotę. Konkurencyjne oferty złożone przez firmy Orange Polska i Polkomtel opiewały odpowiednio na 15,8 oraz 18,5 mln zł. W postępowaniu przetargowym pod uwagę brane były też m.in. czas dostawy i dostępność szkoleń on-line. Warto dodać, że zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej na sfinansowanie zamówienia przeznaczona została kwota rzędu 17,95 mln zł.

Przedmiotem zamówienia był zakup świadczenia usługi telekomunikacyjnej opartej o sieć operatora telefonii komórkowej, w tym: usług łączności głosowej, usług dostępu do Internetu w technologii GSM, UMTS i LTE z obustronną transmisją danych, a także dostawy fabrycznie nowych modemów i telefonów wraz z zapewnieniem usług serwisu oraz dostawa nieaktywnych kart SIM skonfigurowanych do pracy w sieci wybranego operatora. Wśród wymagań względem dostarczonych w ramach umowy urządzeń końcowym znalazły się m.in. kwestie związane z wydajnością i rodzajem zastosowanego procesora, fizycznymi wymiarami, pojemnością pamięci, a także pojemnością i możliwością wymiany baterii, czy obsługiwanymi technologiami lokalizacyjnymi. W przypadku wszystkich, podzielonych na 4 grupy urządzeń, wymagany był system operacyjny Android.

Przeczytaj również
W I kwartale 2021 roku powstało aż 2 tysiące nowych sklepów internetowych

W ramach realizacji umowy w w nocy z 30 września na 1 października zakończone zostało przeniesienie ponad 26 tys. numerów komórkowych wykorzystywanych przez pracowników 168 jednostek administracji państwowej do sieci T-Mobile Polska. Przedstawiciele polskiego oddziału T-Mobile podkreślają, że tego dnia w ramach Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD) zrealizowano rekordową liczbę numerów przenoszonych pomiędzy sieciami operatorskimi, co było sprawdzianem dla systemów przenoszenia numerów stosowanych przez operatorów w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.