Rynek

TD SYNNEX to marka globalnej spółki dystrybucyjnej powstałej z połączenia Tech Data i SYNNEX

Z początkiem września zakończyła się fuzja firm SYNNEX i Tech Data. Z połączenia obu spółek powstała firma TD SYNNEX, która świadczy usługi dystrybucji i integracji rozwiązań IT na ponad 100 rynkach. Prezesem nowo utworzonej spółki został Dennis Polk, dotychczas dyrektor generalny SYNNEX.

TD SYNNEX to marka globalnej spółki dystrybucyjnej powstałej z połączenia Tech Data i SYNNEX

“TD SYNNEX zajmuje wyjątkową pozycję w dzisiejszym nieustannie zmieniającym się ekosystemie technologicznym. Jako wszechstronny partner w zakresie dystrybucji i agregacji rozwiązań IT, wzmacniamy całe portfolio rozwiązań i podnosimy poprzeczkę w zakresie wartości, jaką dostarczamy klientom i dostawcom, oferując wyjątkowy zasięg, wydajność i wiedzę specjalistyczną” – zapewnia Rich Hume, dyrektor generalny firmy TD SYNNEX. Według niego oferta firmy przełoży się na “możliwość przyspieszenia wdrażania technologii, dywersyfikacji strumieni przychodów, tworzenia możliwości sprzedaży krzyżowej i wprowadzania na rynek kompleksowej oferty usług” i, jako taka, stanowić będzie dostępne za pośrednictwem globalnej platformy dystrybucyjnej źródło przewagi konkurencyjnej dla klientów i partnerów.

W skali świata TD SYNNEX dysponuje bazą klientów liczącą ok. 150 tys. firm z ponad 100 krajów. Z oficjalnych informacji wynika ponadto, że TD SYNNEX współpracuje z ponad 1,5 tys. dostawców technologii związanych m.in. z modelem chmury obliczeniowej, cyberbezpieczeństwem, analityką dużych zbiorów danych, nowoczesnym podejściem do mobilności, a także tworzeniu infrastruktury edge computing oraz IoT. Globalnie TD SYNNEX zatrudnia 22 tys. pracowników. Firma powstała z połączenia struktur SYNNEX i Tech Data, która wcześniej była w całości własnością funduszy Apollo Global Management. Na mocy zawartego porozumienia, obecnie 45% udziałów TD SYNNEX kontroluje spółka Apollo Funds.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *