Branża ITRynek

Tech Data przejmuje Avnet Technology Solutions za 2,6 mld USD

Avnet Inc., wiodący globalny dystrybutor technologii, ogłosił dzisiaj, iż zawarł umowę dotyczącą sprzedaży grupy Technology Solutions do Tech Data. Zgodnie z warunkami umowy, firma Avnet otrzyma 2,4 mld USD w gotówce i 2,8 mln akcji zwykłych Tech Data, obecnie wycenianych na około 200 mln USD.

Tech Data przejmuje Avnet Technology Solutions za 2,6 mld USD
William Amelio, dyrektor wykonawczy Avnet

Zamknięcie transakcji – zależnej od zwyczajowych zezwoleń organów regulacyjnych – spodziewane jest w I lub II kwartale 2017 roku. Citi oraz Allen & Company LLC występują jako doradcy finansowi Avnet, zaś Gibson, Dunn & Crutcher LLP to doradca prawny. „Dopiero podpisano umowę na zakup Rozwiązań Technologicznych przez Tech Data. Od chwili obecnej do zakończenia transakcji istnieje wiele etapów, które należy zrealizować. Avnet i Tech Data planują zakończyć fuzję w pierwszej połowie przyszłego roku kalendarzowego. Obecnie tworzone jest wspólne biuro ds. zarządzania integracją w celu określenia struktury po zamknięciu” – komentuje Mariusz Ziółkowski, country manager Avnet w Polsce.

Sprzedaż Avnet Technology Solutions ma zapewnić – zarówno Avnet, jak i Tech Data – możliwość skupienia się na podstawowych strategiach i dostosowaniu swoich obszarów działalności. “Wierzymy, że nabycie grupy Technology Solutions przez Tech Data to najlepsza decyzja dla naszych pracowników, klientów, dostawców i udziałowców. Transakcja ta daje nam najlepszą strategiczną ścieżkę do przyszłego sukcesu i zyskowności firmy Avnet oraz stawia Technology Solutions na pozycji umożliwiającej osiągnięcie przełomowych wyników biznesowych z Tech Data” – przekonuje William Amelio, dyrektor wykonawczy Avnet. “Avnet skoncentruje zasoby i inwestycje na stawaniu się liderem w usługach łańcucha tworzenia oraz dostaw produktów, nie tylko dla naszych obecnych klientów i dostawców, ale także na nowych rynkach. Będziemy kontynuować wybrane inwestycje w wbudowane rozwiązania, Internet rzeczy (IOT) oraz najważniejsze platformy cyfrowe” – dodaje.

Grupa Avnet Technology Solutions jest dystrybutorem rozwiązań IT obsługującym klientów i dostawców w ponad 80 krajach, w tym w Polsce jako Avnet sp. z o.o. Zapewnia on rozwiązania następnej generacji, marketing, szkolenia, zasoby i usługi obejmujące usługi centrum danych w chmurze a także całkowity cykl życia IT. Pracuje z dealerami o wartości dodanej w celu ułatwienia i uczynienia bardziej opłacalnym wejścia i doskonalenia się w zakresie technologii wysokiego rozwoju oraz rynków wertykalnych lokalnie, jak i na całym świecie.

Dzięki tej transakcji staniemy się czołowym, globalnym dystrybutorem IT z najbardziej zróżnicowanymi, kompleksowymi rozwiązaniami zarówno dla centrów danych, jak i klientów indywidualnych” – przekonuje Bob Dutkowsky, dyrektor wykonawczy Tech Data. “Tech Data konkurowała z Avnet Technology Solutions od wielu lat. Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem tej współpracy i jesteśmy pewni, że nasi klienci, dostawcy, pracownicy i akcjonariusze docenią korzyści i wartości, które wniesiemy na rynek. Czekamy na powitanie zespołu Avnet Technology Solutions w Tech Data” – dodaje.

Dodatkowo Avnet i Tech Data mają zamiar współpracować w zakresie dostarczania światowej klasy kompleksowych rozwiązań IOT na rynek.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *