Branża ITRynekPolecane tematy

Tech For Ukraine. Branża IT pomaga Ukrainie

Powstała platforma internetowa, za pomocą której polscy specjaliści IT i przedsiębiorstwa z branży mogą zaangażować się w nieodpłatną pomoc ukraińskim organizacjom, dzieląc się kompetencjami, oprogramowaniem i informacjami.

Tech For Ukraine. Branża IT pomaga Ukrainie

Inicjatywa Tech For Ukraine powstała po to, by specjaliści i firmy IT mogli zaangażować się we wsparcie organizacji ukraińskich. Platforma łączy polskich ekspertów i ukraińskie podmioty zgłaszające się po wsparcie. Obie strony wspólnie ustalają zakres współpracy. Po kilku godzinach od uruchomienia platformy zgłosiło się kilkadziesiąt firm z kraju i wielu programistów.

Jak możesz pomóc?

Pierwszym rodzajem wsparcia jest zapewnienie całego zespołu programistów w celu dostarczenia w pełni cyfrowego rozwiązania dla organizacji non-profit. Podobnie jak w przypadku wielu realizowanych obecnie projektów związanych z rozwojem oprogramowania, prace w ramach inicjatywy Tech For Ukraine prowadzone są w sprintach i w oparciu o dobre praktyki.

Dodatkowo, zespoły zainteresowane wsparciem ukraińskich organizacji mogą wziąć udział w dwutygodniowych projektach, w ramach których zaangażują się m.in. w działania typu no-code, low-code lub standardowe prace związane z tworzeniem aplikacji i witryn internetowych dla organizacji non-profit. Najbliższy Sprint jest opisany na tej stronie: https://techtotherescue.org/sprint-for-impact

Inicjatywa Tech For Ukraine jest otwarta także dla indywidualnych osób posiadających odpowiednie kompetencje, ale niedysponujących zespołem programistycznym. Osoby takie mogą, przykładowo, poświęcić swój czas i pomagać potrzebującym rozwiązywać problemy związane z technologią, sposobem pracy z obecnymi narzędziami lub optymalizacją przepływu pracy.

Szczegółowe informacje na temat projektu Tech For Ukraine oraz link do zgłoszenia udziału są dostępne na stronie: https://www.techtotherescue.org/tech/tech-for-ukraine#problem

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *