ProgramowanieRynek

Techni Schools – innowacyjne technikum programistyczne

Ruszył nabór do Techni Schools, pierwszego Niepublicznego Technikum Programistycznego w Warszawie. Przyszli adepci będą w nim uczyć się m.in. rozszerzonej matematyki, fizyki oraz programowania, zdobywać praktyczne umiejętności, a także pierwsze doświadczenia zawodowe.

Techni Schools – innowacyjne technikum programistyczne

Misją nowego, innowacyjnego technikum jest kształtowanie umiejętności, które przygotują uczniów do życia i pracy w czasach postępu technologicznego oraz cyfrowej transformacji. Jego twórcy stawiają na wszechstronny rozwój i proponują uczniom wspólną pracę nad rozwojem umysłu (wiedza, nauka i umiejętności), ciała (sport, dieta i sztuki walki) oraz ducha (rozwój osobisty, indywidualne spojrzenie na świat i własne wartości). Głównym celem szkoły pozostaje jednak wykształcenie programistów, którzy będą przygotowani do pracy w zespołach technologicznych.

Możliwość bezpośredniego wejścia na rynek pracy

Aby ułatwić przyszłym absolwentom znalezienie pracy nie tylko w Polsce, kadra Techni Schools, poza nauką języka angielskiego (na poziomie Business English w wymiarze zawodowym), zapewnia także naukę języka chińskiego i francuskiego. Program nauki zakłada również pominięcie studiów i możliwość natychmiastowego wkroczenia na rynek pracy. Jednocześnie, jeśli absolwent technikum zdecyduje się pójść na studia, opcja ta będzie oczywiście nadal dostępna.

„Obecnie w Polsce uczeń I klasy liceum, który chce zostać programistą, spędzi 8 lat w salach lekcyjnych, zanim zdobędzie pierwsze praktyczne doświadczenie w firmie technologicznej. Przy obecnym tempie zmian cyfrowych to po prostu nie ma sensu”- uważa Mateusz Kozłowski, założyciel i CEO szkoły.

Założyciele zamierzają także doceniać najlepszych uczniów poprzez program stypendialny, a o wysoki poziom nauczania zadbać ma kadra nauczycielska, która składa się z wykwalifikowanych specjalistów oraz wykładowców z polskich uczelni wyższych.

W Radzie Naukowej Szkoły zasiadają osoby nauki oraz biznesu, m.in.:

  • dr Andrzej Zduniak, Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa;
  • dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. UMCS, Dyrektor Instytutu Informatyki;
  • Rafał Czupryński, Lider Ewangelizacji Deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej w Microsoft;
  • Cristobal Alonso, prezes zarządu Startup Wise Guys;
  • Paweł Czech, współzałożyciel i v-ce Prezes NUADU.

Patronami szkoły są m.in. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz spółki technologiczne – Microsoft, NUADU, CyberSkiller, Plum Research, YouNeedIT oraz DevSkiller. Te drugie umożliwią uczniom odbycie trwających ponad rok praktyk i płatnych stażów.

Twórcy Techni Schools zapewniają także o gotowości do zdalnej nauki, oferując swoim uczniom cyfrową platformę edukacyjną z pełnym zakresem narzędzi i wiedzy ogólno-akademickiej. Pozwala ona przejść na zajęcia online, a na co dzień uzupełnia program zajęć oferowany w przestrzeni szkolnej, zapewniają przedstawiciele technikum.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły potrwa do 25 sierpnia 2020 r.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *