BiznesRynek

Technologia PIN on Mobile umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na smartfonach i tabletach

Fiserv przeprowadził pierwszą transakcję PIN on Mobile na terminalu płatniczym w aplikacji. Rozwiązanie, opracowane wspólnie z firmami Visa, Samsung i PayCore, po przeprowadzeniu testów bezpieczeństwa, jest obecnie pilotażowo wdrażane w Polsce. Ma ono wpłynąć na zwiększenie wykorzystania urządzeń mobilnych jako terminali płatniczych w skali globalnej.

Technologia PIN on Mobile umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na smartfonach i tabletach

Technologia PIN on Mobile upraszcza przyjmowanie płatności, umożliwiając obsługę transakcji zbliżeniowych z użyciem kodu PIN bez konieczności stosowania osobnego czytnika kart czy urządzenia do autoryzacji płatności. Wystarczy zastosować smartfony lub tablety, i to niezależnie od kwoty transakcji. Jak zapewniają przedstawiciele producenta rozwiązanie to pozwala na wygodną i bezpieczną obsługę płatności bezgotówkowych nawet mikroprzedsiębiorstwom.

Smartfony jako terminale płatnicze

Mimo że płatności zbliżeniowe są coraz bardziej powszechne, nawet ponad 23 miliony małych firm w samej Europie nie zawsze posiada terminale umożliwiające ich przyjmowanie. „Dbamy o to, aby żaden przedsiębiorca nie został pominięty – pomagamy w prowadzeniu działalności z wykorzystaniem płatności bezgotówkowych, przekształcając smartfony w urządzenie do przyjmowania transakcji kartowych” – mówi John Gibbons, wiceprezes i dyrektor regionu EMEA w Fiserv.

Rozwiązanie Fiserv jest obecnie dostępne na wybranych urządzeniach firmy Samsung i wykorzystuje komunikację bliskiego zasięgu (NFC). Płatności można dokonywać za pomocą kart zbliżeniowych, telefonów komórkowych lub innych urządzeń z funkcją NFC np. technologiami wearables. „Ta innowacyjna usługa jest kamieniem milowym dla nowoczesnych przedsiębiorców. Pozwoli użytkownikom telefonów komórkowych Samsunga robić coś więcej niż tylko nimi płacić: zapewni możliwość przyjmowania płatności w miejscach i sytuacjach, w których inaczej nie byłoby to możliwe”  – twierdzi Marcin Garbarczyk, dyrektor ds. marketingu i strategii w Samsung Electronics Polska.

Współpraca z Visa i PayCore

Fiserv posiada również oficjalną zgodę Visa na autoryzowanie płatności zbliżeniowych za pomocą kodu PIN na ekranie smartfonu bądź tabletu w ramach programu wdrażania technologii  Visa Tap to Phone. Z kolei do bezpiecznego przetwarzania transakcji rozwiązanie wykorzystuje oprogramowanie EMV dostarczone przez PayCore.

„Dzięki technologii Visa Tap to Phone z funkcją użycia PIN-u, sprzedawcy, niezależnie od skali działalności, zwłaszcza ci pracujący poza siedzibą firmy – jak hydraulicy, architekci krajobrazu czy kurierzy – będą teraz mogli przyjmować płatności elektroniczne w swoich telefonach – szybko bezpiecznie i wygodnie” – podsumowuje Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirer, Central Eastern Europe, Visa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *