Rynek

Tegoroczna edycja konferencji Open Source Day już 14 maja

Na uczestników konferencji Open Source Day 2019 czeka 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. Podczas konferencji omówione zostaną m.in. nowe funkcjonalności wiodących rozwiązań open source, a także kwestie związane z bezpieczeństwem infrastruktury, wykorzystania sztucznej inteligencji oraz tworzeniem i wdrażaniem otwartego oprogramowania.

Tegoroczna edycja konferencji Open Source Day już 14 maja

“Uczestnicy, którzy pojawiają się na Open Source Day, odwiedzają wydarzenie, by zdobyć solidną dawkę informacji dotyczących tego, czym obecnie żyje branża otwartych rozwiązań. Ale przychodzą również po nowe umiejętności i merytoryczne wskazówki, które będą mogli wykorzystać np. w codziennej pracy inżyniera” – mówi Dariusz Świąder, prezes Linux Polska, organizator konferencji Open Source Day. “Chcemy dzielić się tą wiedzą, co zresztą jest zgodne z filozofią ruchu otwartego oprogramowania. Dlatego tradycyjnie w programie konferencji umieściliśmy praktyczne sesje techniczne, które będą prowadzone przez najlepszych ekspertów z branży. Jest to możliwe dzięki współpracy z naszymi partnerami – najbardziej zaufanymi i cenionymi w środowisku dostawcami rozwiązań i usług open source: EnterpriseDB(EDB), Microsoft, MySQL Oracle, Sysdig oraz Zabbix. Cieszymy się, że ponownie w tym gronie znalazła się również firma RedHat, która jest sponsorem konferencji od samego początku” – dodaje. I tak, jeden z bloków tematycznych obejmuje takie zagadnienia jak: automatyzacja, konteneryzacja, wirtualizacja i cloud computing. Podczas dedykowanej sesji technicznej eksperci firmy Red Hat przedstawią możliwości najnowszej odsłony środowiska Red Hat Enterprise Linux.

Odrębna ścieżka tematyczna poświęcona będzie m.in. aspektom związanym z bezpieczeństwem oraz monitorowaniem funkcjonowania środowiska IT. Jedna z sesji odbywających się w ramach tej ścieżki sesji będzie stanowić przegląd nowych funkcjonalności najnowszej wersji Zabbix, jednego z bardziej popularnych systemów do monitoringu IT. Kolejny blok tematyczny zostanie poświęcony tematyce związanej z rozwojem oprogramowania – w tym wykorzystania sieci neuronowych w procesie wytwarzania rozwiązań funkcjonalnych – w oparciu o rozwiązania open source.

Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 7 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. Konferencja stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania jako jednego z najważniejszych kierunków rozwoju nowoczesnych technologii. Honorowymi patronami konferencji Open Source Day 2019 zostały: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. ITwiz jest jednym z patronów medialnych Open Source Day 2019.Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji konferencji Open Source Day są dostępne na stronie https://opensourceday.pl/.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *