AnalitykaRynekPolecane tematy

Teradata oferuje alternatywne narzędzia analityki dla systemów SAP

Nowe rozwiązanie firmy Teradata ma stanowić tańszą alternatywę dla środowiska SAP HANA i platformy SAP Business Warehouse w zastosowaniach związanych z raportowaniem i analityką predykcyjną.

Teradata oferuje alternatywne narzędzia analityki dla systemów SAP
Przykład wizualizacji danych przy użyciu SAP Lumira w wersji chmurowej Źródło: SAP

Nowe rozwiązanie firmy Teradata ma być skierowane przede wszystkim do klientów SAP użytkujących środowisko SAP Business Warehouse i nie zamierzających inwestować w platformę SAP HANA. Technologia Teradata ma pozwalać na pozyskanie danych z systemów SAP na potrzeby analityki biznesowej z pominięciem środowiska SAP Business Warehouse lub platformy SAP HANA. Przestawiciele firmy Teradata zapewniają również, że proponowane przez nich mechanizmy przetwarzania dużych ilości danych bezpośrednio w pamięci operacyjnej charakteryzują się wyższą efektywnością kosztową. W porównaniu z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę SAP wdrożenie Teradata Analytics for SAP ma także pozwalać na uproszczenie złożoności infrastruktury IT. Tymczasem to właśnie na rozwijanym przez SAP środowisku przetwarzania in-memory HANA w dużej mierze bazować mają kolejne wersje narzędzi analitycznych niemieckiego koncernu. Platforma HANA ma być także wykorzystywana jako środowisko bazodanowe na potrzeby systemów transakcyjnych niemieckiego koncernu.

Rozwiązanie bazuje na technologiach przejętych w połowie zeszłego roku wraz z firmą New Frontiers.

Teradata Analytics for SAP, bo tak nazywa się nowe rozwiązanie firmy Teradata, ma umożliwiać łatwą ekstrakcję danych bezpośrednio z centralnych komponentów systemów transakcyjnych SAP, sprawne przetwarzanie informacji, a następnie prezentację wyników analiz w ramach predefiniowanych kokpitów menedżerskich i zestawień. Dodatkowo, dane pozyskane ze środowiska SAP ERP mają być automatycznie integrowane z informacjami z innych źródeł – także środowisk Big Data. Co ciekawe, zintegrowane w ten sposób dane mogą być następnie wykorzystywane w ramach ponad tysiąca aplikacji analitycznych Teradata, działających bezpośrednio w ramach środowiska bazodanowego.

Przeczytaj również
Czy w 2022 roku samorządy przyspieszą wdrażanie rozwiązań IT z zakresu Business Intelligence?

Teradata Analytics for SAP ma pozwalać na skrócenie czasu wdrożenia narzędzi BI nawet o sześć do dziewięciu miesięcy.

Przedstawiciele firmy Teradata przyznają, że nowe rozwiązanie bazuje na technologiach przejętych w połowie zeszłego roku wraz z firmą New Frontiers. Mowa tu m.in. o mechanizmach wspierających gromadzenie danych bezpośrednio z systemów SAP ERP. Nowe rozwiązanie ma również wykorzystywać doświadczenia bazujące na kilkunastoletniej współpracy Teradata i SAP. Jednocześnie oprogramowanie Teradata Analytics for SAP ma być dostarczane wraz z zestawem 150 standardowych mechanizmów wizualizacji uporządkowanych w kilkunastu kategoriach odpowiadających – typowym dla różnych obszarów działalności – potrzebom w zakresie raportowania.

Zdaniem przedstawicieli koncernu integracja danych pochodzących z systemów SAP ze środowiskiem bazodanowym Teradata Database pozwoli w łatwy sposób sięgnąć m.in. po mechanizmy analizy predykcyjnej. Otwarta architektura rozwiązania ma przekładać się na szerokie możliwości integracji z zewnętrznymi aplikacjami biznesowymi. Z kolei wysoki poziom standaryzacji oprogramowania Teradata Analytics for SAP ma – według oficjalnego komunikatu – pozwalać na skrócenie czasu wdrożenia nawet o sześć do dziewięciu miesięcy w porównaniu z tradycyjnymi projektami Business Intelligence. Co na to SAP?

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *