RynekZmiany kadrowe

Tomasz Galas nowym wiceprezesem zarządu ATM

Tomasz Galas koordynował będzie działania związane z kontrolą finansów, transformacją procesów biznesowych i modernizacją systemów informatycznych spółki. To menadżer z 18-letnim doświadczeniem w kierowaniu firmami z branży technologicznej.

Tomasz Galas nowym wiceprezesem zarządu ATM

Do niedawna Tomasz Galas był związany z GTS Poland Group, gdzie jako Chief Financial Officer pełnił kluczową rolę w procesie zwiększenia wskaźników wydajności firmy. Brał również udział we wcześniejszej konsolidacji spółek z grupy. Odpowiadał za strategię finansową i optymalizację kosztów operatora telekomunikacyjnego notującego 470 mln zł obrotu i zatrudniającego ponad 350 pracowników. Wcześniej – jako dyrektor generalny GTS Ukraine – odpowiadał za rozwój biznesu telekomunikacyjnego i pozyskiwanie partnerów na rynku ukraińskim.

Karierę menadżerską rozpoczął w 1996 roku przyjmując funkcję dyrektora handlowego w Siemens Polska, gdzie zajmował się analityką kosztów, kontrolą inwestycji, nadzorem przepływu pieniężnego wewnątrz spółki oraz odpowiadał za współpracę z klientami i negocjacje handlowe. Następnie piastował stanowisko dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie Telepage, gdzie koordynował restrukturyzację spółki, będąc odpowiedzialnym za planowanie budżetu, analizę danych finansowych i kontakty z sektorem bankowym.

W 1999 roku dołączył do zarządu spółki Internet Partners, obejmując jednocześnie stanowisko dyrektora finansowego. Zajmował się planowaniem strategii biznesowej i operacji finansowych firmy osiągającej ponad 100 mln zł przychodu. Dzięki podjętym przez niego działaniom restrukturyzacyjnym zysk EBIDTA przedsiębiorstwa w ciągu dwóch lat wzrósł z poziomu -60% do poziomu +8%.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *