Rynek

TUATARA wdroży platformę “Alior Rent” na zlecenie Alior Leasing

To nowy projekt, który wpisuje się w szeroki program cyfrowej transformacji spółki leasingowej należącej do Grupy Alior Banku. Dzięki „Alior Rent” klienci będą mogli wynająć np. sprzęt elektroniczny w modelu subskrypcyjnym. Rozwiązanie, zbudowane przy pomocy modułowej platformy Fintin, będzie jednocześnie elementem większej zmiany ekosystemu technologicznego, która pozwoli na automatyzację procesów biznesowych oraz zwinne uruchamianie nowych linii produktowych.

TUATARA wdroży platformę “Alior Rent” na zlecenie Alior Leasing

Obie firmy nawiązały współpracę w 2023 roku, kiedy TUATARA przeprowadziła dla Alior Leasing analizę biznesowo-technologiczną związaną z planowanym uruchomieniem nowej linii produktowej. Obecnie eksperci TUATARA wspierają zespół Alior Leasing w budowie wspomnianej, innowacyjnej platformy „Alior Rent”.

“W Alior Leasing wdrażamy kilka projektów strategicznych, które pozwolą nam wejść w nowe obszary działalności biznesowej. Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku, nowi i obecni klienci Alior Leasing, skorzystają z nowatorskich produktów i usług. Dostrzegamy wzrost popularności modelu subskrypcyjnego, opartego na możliwości korzystania przez klientów z przedmiotów, bez konieczności ich zakupu. Na początku zaproponujemy wynajem pojazdów, aby w kolejnej fazie rozszerzyć go na inne grupy produktów. Nowa oferta dla rynku oznacza potężną transformację wewnątrz spółki w zakresie procesów czy systemów. W tym zadaniu wspierają nas partnerzy technologiczni m.in. firma TUATARA” – skomentował Tomasz Sudaj, CEO Alior Leasing.

TUATARA aktywnie wspiera firmy z sektora finansowego w ich transformacji cyfrowej. I o ile banki to zadanie już odrobiły, tak firmy leasingowe cały czas pracują nad zmianami, wskazują eksperci firmy konsultingowej.

“Klienci przywykli do zdalnego zarządzania finansami i wymagają od swoich partnerów dostępu do cyfrowych usług. Na przeszkodzie stoją oczywiście wymogi prawne, ale ostatecznie to nie one blokują cyfryzację branży leasingowej. Współpraca z Alior Leasing to dowód na to, że do przeprowadzenia pełnej transformacji cyfrowej potrzebne są zaangażowanie i determinacja zespołu ekspertów, właściwie zaprojektowane i wdrożone procesy, oraz chęć wprowadzania zmian, co jest szczególnie ważne w dobie dynamicznego rozwoju nowych trendów oraz rosnącej konkurencji” – podsumował Krzysztof Goworek, CEO i założyciel TUATARA.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *