Branża ITRynek

Ukraińska społeczność IT wyraża wdzięczność polskiej branży IT

“W imieniu ukraińskiej społeczności IT chcielibyśmy wyrazić nasze uznanie i wdzięczność za wspieranie Ukraińców w trudnych czasach. Dziś Polska jest głównym partnerem strategicznym Ukrainy i wierzymy, że partnerstwo pomiędzy polskimi i ukraińskimi programistami będzie się tylko umacniać” – powiedział Vitaliy Sedler, prezes Stowarzyszenia IT Ukraina oraz CEO i współzałożyciel Intellias. Poniżej publikujemy pełną treść listu z podziękowaniami.

Ukraińska społeczność IT wyraża wdzięczność polskiej branży IT

List-podziękowanie dla polskiej branży IT

To w najmroczniejszych czasach dostrzegamy prawdziwą siłę i światło w innych. Ukrainę i Polską łączą wieloletnie relacje oparte na partnerstwie i szacunku. Od początku wojny te relacje uległy jedynie wzmocnieniu. Do tej pory do Polski ewakuowało się już ponad 25 000 przedstawicieli ukraińskiej branży IT. Większość z nich to kobiety, niektóre z dziećmi i bliskimi krewnymi. Przywitano ich i wsparto jak przyjaciół. To pozwoliło im kontynuować pracę, a dzięki temu pomagać Ukrainie, naszej armii oraz wszystkim ofiarom rosyjskiej inwazji. Widzimy i słyszymy również setki historii o polskich informatykach zostających wolontariuszami, wspierających Ukrainę finansowo, humanitarnie oraz pomagających naszym obywatelom przystosowywać się do życia w nowym kraju. To wielki wkład w nasze wspólne zwycięstwo nad wrogiem.

Jako Prezes Stowarzyszenia IT Ukraina, pragnę podziękować wszystkim podmiotom reprezentującym polską branżę IT. Ukraiński sektor informatyczny mocno odczuwa Wasze wsparcie. Dzięki Waszej gościnności i dobremu otoczeniu gospodarczemu tylko w ostatnim miesiącu kilkadziesiąt ukraińskich firm informatycznych ogłosiło otwarcie swoich biur i centrów rozwoju w Polsce, a także przyspieszyło rozwój istniejących już placówek. Aktywnie zatrudniają oni polskich oraz ukraińskich specjalistów i specjalistki na nowo otwarte stanowiska. Jestem przekonany, że przyczyni się to do rozwoju lokalnych społeczności IT oraz naszej współpracy.

W dzisiejszym cyfrowym świecie branża IT jest platformą, na której może wzrastać i umacniać się synergia między naszymi krajami. Jesteśmy otwarci na dalsza współpracę z naszymi polskimi kolegami, a także gotowi zaoferować nasze możliwości edukacyjne oraz wiedzę przy równoczesnym tworzeniu nowych miejsc pracy.

Żyjemy w czasach wielkich zmian i mamy szansę zbudować lepszą przyszłość dla całego regionu Europy Wschodniej. Współpracujmy zatem razem, aby rozwijać technologie nowej generacji; tworzyć miejsca pracy, w których każdy ma równe prawa; pracować nad projektami, które wdrażają najlepsze praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jestem przekonany, że Ukraina i Polska mogą wspólnie stworzyć jeden z największych na świecie hubów IT o najwyższym poziomie wiedzy eksperckiej, innowacyjności i jakości usług.

Zwyciężymy razem!

Vitaly Sedler, prezes Stowarzyszenia IT Ukraine. CEO i współzałożyciel Intellias.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *