CIOProgramowaniePolecane tematy

Usługi chmurowe Oracle w pakiecie z dodatkowymi narzędziami i wsparciem

Przedstawiciele koncernu Oracle poinformowali o uruchomieniu nowego programu zakładającego udostępnienie klientom z Europy Wschodniej rozwiązań chmurowych w pakiecie z dodatkowymi narzędziami oraz wsparciem konsultingowym.

Usługi chmurowe Oracle w pakiecie z dodatkowymi narzędziami i wsparciem

W ramach inicjatywy „Fast Cloud” w formie standardowych, przystępnych cenowo pakietów Oracle oferuje klientom technologie przetwarzania w chmurze uzupełnione narzędziami do programowania i testowania aplikacji, a także możliwością skorzystania z dedykowanych usług konsultingowych Oracle. Inicjatywa obejmuje pakiety łączące usługi i narzędzia wspierające tworzenie aplikacji bazodanowych oraz oprogramowania opartego na technologii Java.

Oferowane pakiety mają charakteryzować się przejrzystymi cenami oraz jasno określoną ścieżkę wdrożeniową ułatwiającą wdrożenie rozwiązań chmurowych

Przedstawiciele koncernu Oracle zapewniają, że oferowane w formie pakietu usługi ułatwią przedsiębiorcom wykorzystanie możliwości najnowszej generacji rozwiązań dostępnych w modelu cloud computing. „Jak wynika z przeprowadzonego niedawno badania ‘Oracle Cloud Agility’, wiele firm nie jest w stanie szybko opracować, przetestować i uruchomić nowych aplikacji, przez co są słabo przygotowane do rywalizacji rynkowej” — podkreśla Sorin Mindrutescu, szef rumuńskiego oddziału Oracle i dyrektor Oracle ds. rozwiązań PaaS na Europę Środkowo-Wschodnią. Jego zdaniem, rozwiązania dostępne w ramach inicjatywy „Fast Cloud” stanowią ekonomiczne rozwiązanie wspierające tworzenie wyspecjalizowanych środowisk cloud computing dla organizacji zdobywających pierwsze doświadczenia w tym obszarze. „Mogą one bez trudu zbudować swoje pierwsze usługi bazy danych i/lub Java w chmurze jako podstawę dla przyszłych, bardziej złożonych projektów chmur obejmujących całe przedsiębiorstwo” – dodaje Sorin Mindrutescu.

Wedle zapowiedzi z oferowanych w formie pakietów usług i narzędzi skorzystać mogą firmy dowolnej wielkości. „Inicjatywa Fast Cloud oferuje prosty, lecz kompleksowy pakiet startowy dla wszystkich klientów rozpoczynających migrację do chmury” — zapewnia Michel Clement, szef regionu Oracle Europy Środkowo-Wschodniej. Według niego oferowane w formie predefiniowanych pakietów zestawy rozwiązań – zarówno te, dedykowane do tworzenia aplikacji Java, jak i te, przeznaczone do tworzenia rozwiązań bazodanowych – są proste w obsłudze i eksploatacji. Oba pakiety mają też charakteryzować się przejrzystymi cenami oraz jasno określoną ścieżkę wdrożeniową ułatwiającą wdrożenie rozwiązań chmurowych. „Globalne badanie Oracle wykazało, że zalety chmury wciąż jeszcze nie są w firmach w pełni wykorzystywane. Z drugiej strony raport pokazał, że dyrektorzy IT częściej przyglądają się dziś modelowi wdrażania chmury i sposobom planowania przejścia na tę technologię. Nasza inicjatywa pomaga spełnić oczekiwania we wszystkich tych obszarach, wyraźnie pokazując firmom korzyści płynące z chmury” – dodaje Michel Clement.

Z oficjalnych informacji wynika, że pakiety rozwiązań Database Cloud oraz Java Cloud będą dostępne do końca maja przyszłego roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *