Branża ITCyberbezpieczeństwoRynek

Veeam i Sophos nawiązały partnerstwo, aby zwiększyć bezpieczeństwo kopii zapasowych

W ramach postanowienia, platforma Veeam Data Platform zostanie zintegrowana z rozwiązaniem Sophos Managed Detection and Response (MDR), co ma dodać kluczową warstwę wykrywania zagrożeń i reagowania na nie. Jak wskazują przedstawiciele obu spółek, zwiększy to poziom bezpieczeństwa kopii zapasowych o krytycznym dla firmy znaczeniu i zabezpieczy je przed atakami ransomware.

Veeam i Sophos nawiązały partnerstwo, aby zwiększyć bezpieczeństwo kopii zapasowych

W obliczu ciągłych ataków cyberprzestępców pytanie nie brzmi już czy lub kiedy, ale jak często firma będzie na nie narażona. Dlatego posiadanie odpowiednich możliwości ochrony i odzyskiwania danych jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Połączone technologie Veeam i Sophos precyzyjnie wykrywają cyberzagrożenia, określają konieczną reakcję i szybko odzyskują dane, których dotyczy problem, dając firmom spokój i pewność, że ich zasoby są zawsze dostępne i łatwe do odtworzenia, zapewniają przedstawiciele obu organizacji.

“To połączenie sił zapewnia klientom najbardziej kompleksową cyberochronę i odzyskiwanie danych na rynku. Utrzymanie ciągłości działania firm bez względu na okoliczności ma kluczowe znaczenie dla działalności Veeam, a łącząc siły z Sophos w celu stworzenia kompleksowego podejścia, robimy kolejny krok w kierunku ochrony klientów przed cyberprzestępcami, wzmacniając ich ogólne bezpieczeństwo i zapewniając maksymalną odporność” – skomentował Danny Allan, CTO w firmie Veeam.

Jak to działa?

Platforma Veeam Data Platform monitoruje środowisko firmy, aby wykrywać potencjalne zagrożenia dla systemów produkcyjnych klientów i ich środowiska kopii zapasowych. W przypadku zidentyfikowania zagrożenia, takiego jak próba ingerencji w kopie zapasowe, firma Veeam wysyła alert do Sophos MDR – w pełni zarządzanej usługi identyfikacji, wykrywania i reagowania na zagrożenia, którą zapewnia wyspecjalizowany zespół ds. bezpieczeństwa działający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Szybko identyfikuje on i neutralizuje złożone ataki, w tym ransomware, naruszenia sieci, ataki typu „hands on keyboard” obsługiwane przez człowieka i inne. Zespół ds. bezpieczeństwa Sophos MDR może określić, czy atak ma miejsce i podjąć działania w celu zakłócenia, powstrzymania i całkowitego wyeliminowania atakującego, informują specjaliści Sophos.

“Cyberprzestępcy niezwykle sprawnie rozwijają swoje taktyki, techniki i procedury (TTP), często wyprzedzając możliwości wykrywania wielu firm, jak wskazała analiza zagrożeń Sophos X-Ops. Posiadanie bezpiecznych kopii zapasowych jest najważniejsze, a zawsze dostępne funkcje bezpieczeństwa są niezbędne do wzmocnienia tych krytycznych dla biznesu danych” – powiedział Marty Ward, vice president of technology operations w Sophos. “Sophos MDR jest najczęściej używaną ofertą MDR, z której korzysta ponad 19 tys. klientów na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie tej niezwykle potrzebnej oferty na firmy korzystające z rozwiązań Veeam. Razem zapewniamy firmom bezpieczne działanie” – dodał.

Dodatkowe korzyści płynące ze strategicznego partnerstwa obejmują:

  • Ochronę przed oprogramowaniem ransomware: zaawansowane funkcje wykrywania zagrożeń i zapobiegania im, oferowane przez firmę Sophos, z niezmiennymi kopiami zapasowymi i wieloma wersjami udostępnianymi przez firmę Veeam, zapewniają bezpieczeństwo i możliwość odzyskania danych z backupu.
  • Skrócenie czasu reakcji na zagrożenia: specjaliści ds. bezpieczeństwa Sophos MDR podejmują natychmiastowe działania w celu powstrzymania potwierdzonych zagrożeń z wiodącym w branży średnim czasem reakcji wynoszącym 38 minut, o 96% szybszym niż we wzorcach branżowych.
  • Identyfikację wewnętrznych zagrożeń bezpieczeństwa: kompleksowe monitorowanie zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak złośliwe oprogramowanie, pozwala wykrywać nieautoryzowane lub podejrzane działania, które mogą zagrozić danym z kopii zapasowych.
  • Zapobieganie przypadkowemu usunięciu: wersjonowanie kopii zapasowych, ścieżki audytu i opcje niezmiennej pamięci masowej chronią backup przed niezamierzonymi zmianami.
  • Utrzymanie zgodności z przepisami: solidne funkcje ochrony danych i zabezpieczeń mogą pomóc firmom w spełnieniu wymagań dotyczących zgodności z przepisami, takimi jak RODO, HIPAA i inne przepisy branżowe.
  • Spełnianie wymagań dotyczących ubezpieczeń na wypadek cyberataku: Sophos MDR pomaga spełnić kluczowe wymagania dotyczące ubezpieczeń od cyberataku, takie jak monitorowanie zagrożeń 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co zmniejsza prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku o odszkodowanie i pomaga firmom uzyskać lepsze stawki.

Integracja Veeam Data Platform i Sophos MDR ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *