Branża ITRynek

Veeam Software został przejęty przez Insight Partners za 5 mld USD

Pod kierownictwem Insight Partners – międzynarodowego funduszu venture capital – Veeam stanie się firmą amerykańską, z zespołem kierowniczym i siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Obecnie siedzibą firmy jest szwajcarskie Baar. Zgodnie z planami nowego właściciela, Veeam Software ma kontynuować globalną ekspansję z biur w 30 krajach i z klientami w ponad 160 krajach.

Veeam Software został przejęty przez Insight Partners za 5 mld USD
William H. Largent, CEO w Veeam

Przejęcie, które ma się zakończyć w I kwartale 2020 roku, ma umożliwić firmie Veeam przyspieszenie realizacji ustawy Act II (ewolucja firmy Veeam w kierunku chmury hybrydowej), ekspansję na nowe rynki i kontynuację dotychczasowej strategii rozwoju w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych. W ramach przejęcia William H. Largent awansował na stanowisko dyrektora generalnego (CEO) w Veeam. Wcześniej pełnił funkcję Executive Vice President, Operations. Z kolei Danny Allan awansował na stanowisko Chief Technology Officer (CTO).

Veeam cieszył się szybkim globalnym wzrostem w ciągu ostatniej dekady – przekraczając już 1 mld USD rocznym przychodów – i widzimy ogromne możliwości przyszłego wzrostu, szczególnie na rynku amerykańskim. Dzięki przejęciu jesteśmy podekscytowani faktem, że nasza obecna liczba pracowników w USA, licząca ponad 1200 osób, zostanie zwiększona i wzmocniona w celu pozyskania i wsparcia większej liczby klientów na tym rynku” – powiedział William H. Largent, CEO w Veeam. „Silny rozwój Veeam w połączeniu z wysoką retencją klientów, niezrównanymi rozwiązaniami do zarządzania danymi i możliwościami rozszerzenia usług na nowe rynki sprawiają, że Veeam jest obecnie jedną z najbardziej ekscytujących firm programistycznych na świecie” – przekonuje Mike Triplett, członek zarządu Insight Partners oraz Veeam.

W ostatnim dziesięcioleciu firma Veeam zebrała ponad 170 nagród branżowych i jest nazwana przez Gartnera liderem w magicznych kwadrantach opisujących rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Ma też stałą pozycję lidera w Forrester Wave, a także jako jedna firma znajdowała się przez 4 lata w zestawieniu  „Forbes” Cloud 100. Z kolei według najnowszego opracowania IDC Software Tracker, Veeam jest liderem pod względem udziału w rynku w regionie EMEA i numerem 4. na świecie, po Dell EMC, Veritas i IBM.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *