MENU

Veracomp przejmuje chorwackiego dystrybutora Mack IT

2 grudnia 2013Polecane tematy, Rynek

Do transakcji doszło 27 listopada 2013 r. Jak mówią przedstawiciele Veracomp, przejęcie jest elementem strategii umacniania pozycji firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wybraliśmy Mack IT, ponieważ przeprowadzone badania rynku pokazały, że jest firmą o bardzo dobrej reputacji, cenioną przez integratorów i posiadającą wysokie kompetencje inżynierskie. Specjalizuje się w bezpieczeństwie – jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w naszej ofercie. Dzięki szerokiemu kanałowi sprzedaży w krajach adriatyckich, Mack IT jest dla nas idealną platformą do dalszego rozwoju w regionie” komentuje Adam Rudowski, prezes Zarządu Veracomp.

Stajemy się częścią grupy, która działa w 16 krajach naszego regionu. Veracomp gwarantuje nam możliwość szybkiego rozwoju przez rozszerzenie portfolio produktowego, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii i wysokiego poziomu niezależnościmówi z kolei Aleksandar Stancin, dyrektor handlowy w Mack IT d.o.o.

Silna pozycja rynkowa Mack IT, jako dystrybutora VAD (Value Added Distributor), została zbudowana w oparciu o rozwiązania bezpieczeństwa, w których także specjalizuje się Veracomp. „Przejęcie pozwoli na rozbudowanie portfolio chorwackiej spółki i zapewnienie jej partnerom kompleksowej oferty rozwiązań IT” – przekonują przedstawiciele Veracomp.

W 2012 roku przychody Veracomp ze sprzedaży wyniosły prawie 550 mln zł (22-proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego).

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »