RynekPolecane tematy

Veracomp przejmuje chorwackiego dystrybutora Mack IT

Do transakcji doszło 27 listopada 2013 r. Jak mówią przedstawiciele Veracomp, przejęcie jest elementem strategii umacniania pozycji firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Veracomp przejmuje chorwackiego dystrybutora Mack IT

Wybraliśmy Mack IT, ponieważ przeprowadzone badania rynku pokazały, że jest firmą o bardzo dobrej reputacji, cenioną przez integratorów i posiadającą wysokie kompetencje inżynierskie. Specjalizuje się w bezpieczeństwie – jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w naszej ofercie. Dzięki szerokiemu kanałowi sprzedaży w krajach adriatyckich, Mack IT jest dla nas idealną platformą do dalszego rozwoju w regionie” komentuje Adam Rudowski, prezes Zarządu Veracomp.

Stajemy się częścią grupy, która działa w 16 krajach naszego regionu. Veracomp gwarantuje nam możliwość szybkiego rozwoju przez rozszerzenie portfolio produktowego, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii i wysokiego poziomu niezależnościmówi z kolei Aleksandar Stancin, dyrektor handlowy w Mack IT d.o.o.

Silna pozycja rynkowa Mack IT, jako dystrybutora VAD (Value Added Distributor), została zbudowana w oparciu o rozwiązania bezpieczeństwa, w których także specjalizuje się Veracomp. „Przejęcie pozwoli na rozbudowanie portfolio chorwackiej spółki i zapewnienie jej partnerom kompleksowej oferty rozwiązań IT” – przekonują przedstawiciele Veracomp.

W 2012 roku przychody Veracomp ze sprzedaży wyniosły prawie 550 mln zł (22-proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *