PracaRynek

Visa otworzy w Polsce globalny Hub Technologiczno-produktowy

Jak poinformowali dziś przedstawiciele spółki, ma to być pierwszym tego rodzaju projekt w Europie Środkowo-Wschodniej. I tak, w ciągu najbliższych kilku lat w hubie pracować ma 1500 specjalistów z obszaru technologii. Celem inwestycji ma być wsparcie modelu rozwoju innowacji, opartego na działaniu w trybie 24/7 oraz dalsze napędzanie szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności, dodano. 

Visa otworzy w Polsce globalny Hub Technologiczno-produktowy

Inwestycja będzie piątym globalnym Hubem Technologiczno-produktowym Visa o dużym znaczeniu strategicznym. Polska – w której firma prowadzi swą działalność od 1995 roku – coraz powszechniej uznawana jest za miejsce, gdzie odnaleźć można najlepszych specjalistów w obszarze technologii, a planowane powstanie hubu wpisuje się w dążenie spółki do tworzenia innowacji i inwestowania w regionie europejskim. Jak wskazano, Visa będzie poszukiwać nowych sposobów na wykorzystanie umiejętności młodych specjalistów z regionu, by przyspieszyć pracę nad rozwojem produktów i tworzeniem innowacji na szeroką skalę.

“Polska posiada wysoko wykwalifikowanych pracowników i prężnie rozwijający się sektor IT. Właśnie dlatego jest idealnym miejscem do pozyskiwania nowych talentów oraz tworzenia we współpracy z naszymi partnerami i firmami nowych rozwiązań płatniczych” – skomentował Rajat Taneja, prezes ds. Technologii, Visa. “Kolejna fala naszych produktów i innowacji będzie jeszcze bardziej ekscytująca – skupiamy się obecnie na sztucznej inteligencji następnej generacji, cyberbezpieczeństwie oraz odporności i dostępności naszej sieci, z myślą o wszystkich, którzy z niej korzystają” – dodał.

Firma Visa, prowadząca działalność w ponad 200 krajach, przywiązuje dużą wagę do inwestowania w lokalne talenty i tworzenia regionalnych hubów technologicznych, zapewniali przedstawiciele spółki.

Przeczytaj również
Do firmy Escola dołączył zespół 20 specjalistów IT z IT.focus

“Różnorodność oraz inkluzywność są dla nas istotnymi wartościami i w miarę rozwoju Visa dbamy o to, by nasza organizacja coraz bardziej odzwierciedlała bogaty potencjał, płynący ze społeczności, w których żyjemy i pracujemy. W Polsce oznacza to rekrutację z różnorodnej puli talentów, w tym plany dotyczące kandydatów z Ukrainy i innych części regionu” – podsumowała Charlotte Hogg, CEO Visa w Europie.

Otwarte rekrutacje do planowanego hubu w Polsce będzie można znaleźć tutaj.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *