BranżaRynekPolecane tematy

Szef technologii SAP zrezygnował ze stanowiska

Vishal Sikka, uznawany za pomysłodawcę wielu rozwiązań i idei znajdujących zastosowanie w najnowszych rozwiązania biznesowych SAP i pierwszy w historii tej firmy dyrektor ds. technologii zrezygnował z pracy w trybie natychmiastowym i – jak głosi komunikat prasowy – ze względów osobistych. Pochodzący z Indii inżynier objął stanowisko CTO firmy SAP niemal dokładnie siedem lat temu.

Szef technologii SAP zrezygnował ze stanowiska

Vishal Sikka rozpoczął pracę w strukturach SAP w 2002 roku. Początkowo kierował zespołem inżynierów odpowiedzialnych za rozwój innowacyjnych rozwiązań o charakterze strategicznym. Później pełnił rolę wiceprezesa SAP odpowiedzialnego za rozwój architektury, a następnie – głównego architekta oprogramowania niemieckiego koncernu. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację planów rozwoju oprogramowania SAP.

Vishal Sikka w SAP odpowiadał za innowacje w zakresie oprogramowania biznesowego, rozwiązań bazodanowych, systemów mobilnych i chmurowych oraz analityki biznesowej.

W 2007 roku, wraz z nominacją na stanowisko szefa technologii niemieckiego koncernu Vishal Sikka przejął odpowiedzialność za modernizację oprogramowania biznesowego SAP, wprowadzenie nowych rozwiązań dla firm średniej wielkości, a także systemów oferowanych w modelu usługowym. Vishal Sikka nadzorował także realizację strategii rozwoju oprogramowania SAP w oparciu o architekturę SOA, platformę NetVeawer oraz technologię in-memory. Trzy lata później dołączył do rady nadzorczej SAP, gdzie odpowiadał za rozwój produktów oraz innowacje w zakresie oprogramowania biznesowego, rozwiązań bazodanowych, systemów mobilnych i chmurowych, a także analityki biznesowej.

Vishal Sikka, jako wiceprezes SAP odpowiedzialny za technologie był uważany za orędownika opartej na technologii in-memory platformy HANA. Wielokrotnie, z zaangażowaniem wypowiadał się publicznie na temat ogromnego potencjału środowiska HANA w kontekście rozwoju możliwości systemów wspierających zarządzanie. W jaki sposób jego rezygnacja odbije się na rozwiązaniach SAP? Wiadomo, że niemiecki koncern stawia przede wszystkim na rozwiązania chmurowe.

Przeczytaj również
Orange Polska: W ciągu 2 lat podwoiliśmy nasze przychody z usług ICT

Nowymi członkami rady nadzorczej SAP zostali Robert Enslin oraz Bernd Leukert. Będą oni odpowiedzialni odpowiednio za globalną sprzedaż oraz rozwój. Obaj menedżerowie mają odegrać kluczową rolę w popularyzacji – oficjalnie wprowadzonej do oferty niemieckiego koncernu w marcu br. – platformy SAP HANA Cloud.  Do zarządu SAP dołączyli również Helen Arnold oraz Stefan Ries. Według zapowiedzi wprowadzone zmiany kadrowe mają wzmocnić możliwość realizacji kompleksowej strategii SAP w obszarze rozwiązań typu cloud computing.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *