Branża ITRynekPolecane tematy

Szef technologii SAP zrezygnował ze stanowiska

Vishal Sikka, uznawany za pomysłodawcę wielu rozwiązań i idei znajdujących zastosowanie w najnowszych rozwiązania biznesowych SAP i pierwszy w historii tej firmy dyrektor ds. technologii zrezygnował z pracy w trybie natychmiastowym i – jak głosi komunikat prasowy – ze względów osobistych. Pochodzący z Indii inżynier objął stanowisko CTO firmy SAP niemal dokładnie siedem lat temu.

Szef technologii SAP zrezygnował ze stanowiska

Vishal Sikka rozpoczął pracę w strukturach SAP w 2002 roku. Początkowo kierował zespołem inżynierów odpowiedzialnych za rozwój innowacyjnych rozwiązań o charakterze strategicznym. Później pełnił rolę wiceprezesa SAP odpowiedzialnego za rozwój architektury, a następnie – głównego architekta oprogramowania niemieckiego koncernu. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację planów rozwoju oprogramowania SAP.

Vishal Sikka w SAP odpowiadał za innowacje w zakresie oprogramowania biznesowego, rozwiązań bazodanowych, systemów mobilnych i chmurowych oraz analityki biznesowej.

W 2007 roku, wraz z nominacją na stanowisko szefa technologii niemieckiego koncernu Vishal Sikka przejął odpowiedzialność za modernizację oprogramowania biznesowego SAP, wprowadzenie nowych rozwiązań dla firm średniej wielkości, a także systemów oferowanych w modelu usługowym. Vishal Sikka nadzorował także realizację strategii rozwoju oprogramowania SAP w oparciu o architekturę SOA, platformę NetVeawer oraz technologię in-memory. Trzy lata później dołączył do rady nadzorczej SAP, gdzie odpowiadał za rozwój produktów oraz innowacje w zakresie oprogramowania biznesowego, rozwiązań bazodanowych, systemów mobilnych i chmurowych, a także analityki biznesowej.

Vishal Sikka, jako wiceprezes SAP odpowiedzialny za technologie był uważany za orędownika opartej na technologii in-memory platformy HANA. Wielokrotnie, z zaangażowaniem wypowiadał się publicznie na temat ogromnego potencjału środowiska HANA w kontekście rozwoju możliwości systemów wspierających zarządzanie. W jaki sposób jego rezygnacja odbije się na rozwiązaniach SAP? Wiadomo, że niemiecki koncern stawia przede wszystkim na rozwiązania chmurowe.

Nowymi członkami rady nadzorczej SAP zostali Robert Enslin oraz Bernd Leukert. Będą oni odpowiedzialni odpowiednio za globalną sprzedaż oraz rozwój. Obaj menedżerowie mają odegrać kluczową rolę w popularyzacji – oficjalnie wprowadzonej do oferty niemieckiego koncernu w marcu br. – platformy SAP HANA Cloud.  Do zarządu SAP dołączyli również Helen Arnold oraz Stefan Ries. Według zapowiedzi wprowadzone zmiany kadrowe mają wzmocnić możliwość realizacji kompleksowej strategii SAP w obszarze rozwiązań typu cloud computing.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *