Rynek

VMware vForum 2014, czyli idea przedsiębiorstwa zdefiniowanego programowo

W erze chmur obliczeniowych i mobilności miliardy nowych użytkowników urządzeń przenośnych będą mieć dostęp do milionów nowych aplikacji i usług. Oczekiwania biznesowe wobec działów IT są zatem coraz większe i wymagają od nich zmiany dotychczasowego sposobu funkcjonowania.

VMware vForum 2014, czyli idea przedsiębiorstwa zdefiniowanego programowo
Alex White, VP Enterprise Business, EMEA, VMware

Jak im sprostać oraz czym jest przedsiębiorstwo zdefiniowane programowo wytłumaczy Alex White, VP Enterprise Business, EMEA, VMware. „VMware oferuje wyjątkowe rozwiązania umożliwiające im sprostanie wyzwaniu innowacyjności. Dzięki tym rozwiązaniom dział IT przekształca się z ośrodka generującego koszty w jednostkę stymulującą zmiany w przedsiębiorstwie. Podczas tej sesji zaprezentujemy, w jaki sposób zastosowanie rozwiązań VMware i współpraca z działem IT (a nie jego pominięcie) pozwoliły przedsiębiorstwom zdefiniowanym programowo szybciej wprowadzać na rynek nowe usługi” – tłumaczą organizatorzy.

To nie jedyny temat tegorocznego VMware vForum. Sesja „vSphere with Ops Mgmt and vCenter Operations” poświęcona jest temu, w jaki sposób za pomocą oprogramowania vSphere with Operations Management można uzyskać dostęp do szczegółowych danych o wykorzystaniu pojemności i o stanie zwirtualizowanej infrastruktury. Zaprezentowane zostaną także metody zwiększania pojemności i wykorzystania zasobów oraz dostępności aplikacji i infrastruktury. Dzięki zaś zastosowaniu predykcyjnych, samouczących się algorytmów można uzyskiwać analizy wzorców korzystania z aplikacji, rozwiązywać problemy i optymalizować zakres działania maszyn wirtualnych.

Podczas VMware vForum zaprezentowana zostanie także strategia w zakresie zapewnienia ciągłości biznesowej i przywracania po awarii opartej na rozwiązaniach VMware. W jej trakcie omówione zostaną również kwestie związane ze zgodnością i najlepsze praktyki w zakresie korzystania z oprogramowania Site Recovery Manager, vSphere Replication, vSphere Data Protection, vSphere High Availability i vSphere Fault Tolerance.

Przeczytaj również
Data Science Day rozpocznie wirtualną konferencję Beyond Tomorrow

Na podstawie zaś działania VMware Horizon zaprezentowany zostanie sposób zapewniania dowolnym urządzeniom dostępu do desktopów w formie usługi. VMware Horizon rozszerza bowiem możliwości VDI dodając wspólny obszar roboczy, który zapewnia właśnie taki dostęp. Dzięki funkcjom zaawansowanego zarządzania, automatyzacji oraz ścisłej integracji z centrum danych definiowanym programowo dział IT może na bieżąco udostępniać użytkownikom zasoby systemu Windows i aplikacje oraz oferować im usługi na odpowiednio zdefiniowanym poziomie.

Inne tematy sesji tegorocznego VMware vForum to: Automatyzacja centrum danych definiowanego programowo za pomocą oprogramowania vCloud Automation Center; Virtual SAN — kolejny etap w rozwoju pamięci masowej definiowanej programowo; opis wdrożenia oprogramowania Horizon Mirage; biznesowe uzasadnienie procesu automatyzacji obsługi chmury w ramach oprogramowania vCloud Suite; czy wirtualizacja sieci w środowisku rozwiązań VMware za pomocą oprogramowania NSX.

VMware vForum 2014 odbędzie się w Warszawie, 5 czerwca. ITwiz został patronem medialnym tego wydarzenia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *