Branża ITRynek

Vultr otwiera polskie centrum danych, zaoferuje nowe usługi chmurowe

Nowe centrum przetwarzania będzie wykorzystywane na potrzeby świadczenia usług cloud computing pod marką Vultr dla klientów z Polski i regionu. Warszawskie centrum danych to 22. lokalizacja sieci Vultr w skali świata i 7. w Europie.

Vultr otwiera polskie centrum danych, zaoferuje nowe usługi chmurowe

Przedstawiciele Vultr zapewniają, że inwestycja ma pobudzić rozwój i innowacje cyfrowe w Polsce, za sprawą zapewnienia polskim firmom i developerom łatwej w użyciu, wydajnej infrastruktury chmurową w przystępnych i przewidywalnych cenach. „Zlokalizowanie nowego chmurowego centrum danych w Warszawie ucieleśnia naszą strategię wspierania innowacyjnych miast o znacznym zapotrzebowaniu na przetwarzanie w chmurze oraz dużej społeczności wykwalifikowanych programistów. W efekcie możemy znacznie zmniejszyć opóźnienia dla użytkowników końcowych, umieszczając moc obliczeniową bliżej krawędzi sieci, w której się znajdują” – podkreśla J.J. Kardwell, dyrektor generalny spółki Constant, zarządzającej marką Vultr.

Według niego, dynamiczny rozwój infrastruktury usług chmurowych Vultr w regionie odpowiada potrzebom rynku – i wpisuje się w prognozy związane z wykorzystaniem usług chmurowych w kluczowych obszarach gospodarki. „Polska znajduje się w czołówce innowacji cyfrowych w Europie Środkowo-Wschodniej, będąc domem dla wielu technologicznych jednorożców i szybko rozwijających się firm cyfrowych, Niedawny raport firmy doradczej McKinsey wykazał, że przyspieszone wdrożenie technologii chmurowych może do 2030 roku wygenerować 27 miliardów euro wartości dodanej w gospodarce, co odpowiada 4% PKB. Zysków tych oczekuje się w wielu branżach, w tym w handlu detalicznym, logistyce, budownictwie i motoryzacji. W Vultr chcemy umożliwić polskim firmom osiągnięcie tych sukcesów” – dodaje J.J. Kardwell.
Przedstawiciele Vultr zapowiadają też rozwój sieci dostawców usług zarządzanych i resellerów w Polsce.

Usługi Vultr są oferowane od 2014 roku w oparciu o infrastrukturę rozwijaną przez amerykańską spółkę Constant. Obecnie, po uruchomieniu warszawskiego centrum przetwarzania, na infrastrukturę wykorzystywaną na potrzeby usług Vultr składają się 22 ośrodki data center na świecie. Na ofertę Vultr składają się m.in. usługi publicznej chmury obliczeniowej, zasoby pamięci masowych i rozwiązania typu bare metal. Ofertę Vultr wyróżniać mają m.in. innowacyjne usługi dostępne na prostych i przejrzystych zasadach. Mają też zapewniać lepszy stosunek jakości do ceny niż usługi największych globalnych dostawców usług cloud computing.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *