Branża ITRynek

W Atende powstał zespół wyspecjalizowany w projektach chmurowych

Utworzony z początkiem stycznia zespół Cloud Excellence będzie zaangażowany w działania wspierające klientów Atende oraz realizację kompleksowych projektów związanych z wykorzystaniem modelu chmury obliczeniowej m.in. w kontekście inicjatyw cyfrowej transformacji biznesu. Powołanie zespołu wyspecjalizowanego w projektach chmurowych jest elementem obecnej strategii biznesowej Atende Next.

W Atende powstał zespół wyspecjalizowany w projektach chmurowych

Zmiany organizacyjne mające na celu powołanie w strukturach firmy Atende zespołu Cloud Excellence stanowić mają odpowiedź na potrzeby klientów związane z realizacją zróżnicowanych projektów związanych z wykorzystaniem potencjału modelu cloud computing pod kątem realizacji konkretnych celów biznesowych. “Utworzenie zespołu Cloud Excellence to kolejny krok podkreślający rosnące zaangażowanie Atende w projekty chmurowe jako godny zaufania, doświadczony partner” – podkreśla Anna Stefankiewicz, Business Development Manager w firmie Atende.

Wedle zapowiedzi zespół Cloud Excellence będzie zaangażowany w szereg inicjatyw związanych z wdrażaniem rozwiązań chmurowych, w tym m.in. w projektowanie architektury rozwiązań chmurowych i hybrydowych, modernizowanie istniejących środowisk IT i aplikacji, a także migrowanie istniejących rozwiązań do środowisk cloud computing. Jednocześnie, zespół firmy Atende zapewni również wsparcie w zakresie wyboru dostawcy, wdrożenia, utrzymania, monitorowania oraz obsługi środowisk chmurowych i hybrydowych.

Nowym zespołem kieruje Mariusz Aksamit, który jest związany z firmą Atende od pół roku. Dotąd pełnił bowiem m.in. rolę architekta rozwiązań chmurowych. Wcześniej, przez ponad 5 lat Mariusz Aksamit był związany z firmą APN Promise, gdzie zajmował stanowiska kierownicze w zespole odpowiedzialnym za usługi oparte na platformach Microsoft Azure oraz Microsoft Dynamics 365. W latach 2015 – 2016 był związany z firmami Integrity Partners oraz Oktawave. Wcześniej, pełnił m.in. funkcję dyrektora operacyjnego w firmie Marasst Europe. W przeszłości Mariusz Aksamit był również związany z firmami ABC Data, Optimus, Avans oraz Empik.

Przeczytaj również
E-paragony już wkrótce w kasach online - w jaki sposób będą przekazywane i przechowywane?
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *